یک هیمالیانورد: برای انتقال مابقی پیکرهای قربانیان هواپیمای تهران – یاسوج به زمان بیشتری نیاز است

حوادث رکنا: یک هیمالیانورد و نجاتگر تیم جست‌وجو و نجات کوهستان هلال‌احمر گفت: انتقال پیکرهای همه جانباختگان این حادثه با وجود بارش برف و احتمال سقوط بهمن در این شرایط بسیار سخت است و حداقل باید ۵ روز از زمان بارش برف گذشته باشد تا امدادگران دچار بهمن نشوند.
یک هیمالیانورد: برای انتقال مابقی پیکرهای قربانیان هواپیمای تهران – یاسوج به زمان بیشتری نیاز است

التزام – آرمان شهپری فاتح دو قله ۸ هزار متری و سه قله ۷ هزار متری دنیا که برای کمک رسانی به منطقه سقوط هواپیما اعزام شده است، از سختی عملیات دنا می‌گوید: هواپیمای تهران – یاسوج در منطقه ای از قُله ‘نول شمالی’ از سلسله قله‌های کوه دنا به ارتفاع سه هزار و ۹۰۰ متر سقوط کرده و عملیات ما در این محدوده برای انتقال پیکرهای جانباختگان حادثه آغاز می‌شود.

انتقال پیکرهای همه جانباختگان این حادثه با وجود بارش برف و احتمال سقوط بهمن در این شرایط بسیار سخت است. هواپیما ۲۰۰ متر پایین تر از قُله سقوط کرده است و چون محل سقوط دارای شیب بسیار تند و صعب العبور است برای انتقال پیکرها زمان بیشتری نیاز است.

پس از بارش برف امکان سقوط بهمن زیاد است از این رو باید پس از اینکه برف‌ها یخ زدند ادامه عملیات را شروع کرد و حداقل باید پنج روز از زمان بارش برف گذشته باشد تا امدادگران دچار بهمن نشوند.

این هیمالیانورد خاطرنشان کرد: بنده و هفت کوهنورد دیگر از استان فارس، نخستین گروهی بودیم که به لاشه هواپیما رسیدیم و تعدادی از پیکر هموطنان عزیزمان را به پایین انتقال و تحویل مراجع قضایی دادیم.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.