دیپلماسی نسبت به رفتار شرکت ها در خارج از کشور آسیب پذیر است

ابزار های سیاسی متفاوتی به منظور ایجاد ارتباط یک دیپلمات با سایر کشورها وجود دارد؛ اولین گزینه موجود در این خصوص کمک های خارجی است؛ از سوی دیگر نیز نیروهای نظامی هر کشور  به عنوان دومین گزینه ای است که می تواند یک مسئله دیپلماتیک و سیاسی باشد.
دیپلماسی نسبت به رفتار شرکت ها در خارج از کشور آسیب پذیر است

التزام – کیم هو سونگ پیش از ظهر امروز یکشنبه در نخستین سمینار بین المللی CSR با عنوان مسئولیت اجتماعی، دولت و توسعه پایدار که در اهواز برگزار شد، عنوان کرد: ابزار های سیاسی متفاوتی به منظور ایجاد ارتباط یک دیپلمات با سایر کشورها وجود دارد؛ اولین گزینه موجود در این خصوص کمک های خارجی است؛ از سوی دیگر نیز نیروهای نظامی هر کشور  به عنوان دومین گزینه ای است که می تواند یک مسئله دیپلماتیک و سیاسی باشد.

وی افزود: سرمایه و تجارت نیز جز موارد مهم در این زمینه محسوب می شوند زیرا این حوزه نیز باعث ارتباط کشورهای مختلف در موضوعات متفاوت می شود؛ تعداد زیادی از ایرانی ها با سریال کره ای جواهری در قصر آشنا هستند، حتی چنین موردی نیز  یک ارتباط خوب بین دو کشور محسوب می شود.

سفیر کره جنوبی در ایران با اشاره به اینکه شعار و تبلیغ دو موضوعی هستند که در زمینه ارتباط موثر باید مورد توجه قرار بگیرند، گفت: اقتصاد، فرهنگ و هر موردی که جدای از قدرت نظامی محسوب شود، در واقع پیش زمینه ارتباط با سایر کشورها می شوند.

کیم هو سونگ اظهار کرد: سال گذشته رابطه دو طرفه بین دو کشور کره جنوبی و ایران طی برگزاری یک سمینار شکل گرفت؛ در صورتی که ارتباط تجاری بین دو کشور وجود نداشته باشد، دیگر نمی توان ارتباطات دیگری را برای آنها متصور شد.

وی با بیان اینکه سیستم دیپلماتیک یک مسئله مرتبط با دولت است، گفت: به طور حتم در صورتی که همکاری بین کشورها ضعیف شود، این موضوع منجر به ارائه یک تصویر ناقص و غلط از هر کشوری می شود، بنابراین دیپلماسی نسبت به رفتار شرکت ها در خارج از کشور بسیار آسیب پذیر است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.