دمشق: فرانسه در صلح سوریه نقشی ندارد

وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست‌های خصمانه فرانسه در قبال این کشور، تأکید کرد که پاریس از تروریست‌های حاضر در سوریه همچنان حمایت می‌کند.
دمشق: فرانسه در صلح سوریه نقشی ندارد

التزام – وزارت خارجه سوریه «مواضع خصمانه» فرانسه را که با هدف «اعمال فشار سیاسی و تهدید حاکمیت» دمشق است،‌ رد کرد.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد، «فرانسه تا زمانی که از تروریسم حمایت می‌کند و دستش آغشته به خون ملت سوریه است، در جایگاهی نیست که در صلح سوریه نقشی داشته باشد».

دمشق با ارسال نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اظهار داشت که سیاست فرانسه با ارسال نامه در این شورا در حد ترویج دروغ و ادعاهای فاقد عینیت باقی نمی‌ماند؛ نامه‌هایی که هدفش دگرگون کردن واقعیت‌ها و حمایت از گروه تروریستی جبهه النصره و گروه‌ها و افراد وابسته به آن است.

خبرگزاری سانا گزارش داد که «سیاست فرانسه از آغاز بحران سوریه ایفای نقش سرنیزه در حمایت از گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه به ویژه جبهه النصره و گروههای وابسته به آن بوده است».

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که رسانه‌ها با صدا و تصویر، واقعیت حمایت مالی فرانسه از جبهه النصره را ثابت کردند.

به گفته دمشق، نامه فرانسه در هفتم فوریه  بی‌گمان نشان دهنده نبود اراده سیاسی دولت فرانسه است که بخواهد شیوه خود در حمایت از تروریسم و پشتیبانی از تروریستها را تغییر دهد.

در نامه‌های سوریه آمده است که این شیوه به حیثیت این کشور در منطقه و جهان خدشه وارد می‌کند و این کشور را در ردیف کشورهایی قرار میدهد که خون و کرامت ملت سوریه را با مشتی دلار و چند بشکه نفت معاوضه کردند.

دمشق در پایان از شورای امنیت خواست که مانع از اقدامات فرانسه شود؛ اقداماتی که اعتبار شورای امنیت را زیر سوال برده و قطعنامه های آن را نقض کرده و سبب می‌شود که تروریست‌ها در داخل این شورا رأی و نماینده داشته باشند.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.