موزه تاریخ فوتبال در شهر اهواز باید تاسیس شود

کاظمی نسب:تأسیس موزه تاریخ فوتبال در شهر اهواز، ایجاد پیست های اسب دوانی در شهرهای حمیدیه، باوی و کارون به خاطر ظرفیت اسب های اصیل عرب و همچنین فعال کردن بخش جوانان از دیگر خواسته های ما است.
موزه تاریخ فوتبال در شهر اهواز باید تاسیس شود

التزام – جواد کاظم نسب الباجی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک رؤسای فدراسیون های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان در اهواز اظهار کرد: بزرگان در حق خوزستان کلمات بسیار ارزشمندی بیان کرده ولی امکاناتی که به مردم خوزستان و جامعه ورزشی این استان اختصاص داده شده بسیار ناچیز و کم بوده که در شأن مردم خوزستان نیست؛

وی افزود: استان خوزستان سپر جمهوری اسلامی، مدافع کشور است. این استان متحمل همه بدبختی ها از جمله آلایندگی های نفتی، نیشکر، ریزگردها است که عدم توجه مدیران به آن باعث ایجاد ۳۵۰ هزار هکتار کانون ریزگرد شده است.

الباجی با اشاره به اینکه فقط در تابستان سال گذشته ۵۶ نفر از جوانان خوزستانی در رودخانه ها غرق شدند، تصریح کرد: در پنج سال اخیر بیش از ۸۰۰ جوان خوزستانی که سرمایه های کشور محسوب می شوند به دلیل نبود امکانات در کانال ها و رودخانه ها جان خود را از دست دادند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهد ورزش بودن خوزستان در کشور و طرح این سئوال که چه امکاناتی برای جوانان خوزستانی در حوزه ورزش اختصاص داده شده است، گفت: بیکاری، ریزگردها و گرمای هوا باعث ناراحتی جوانان شده  ولی هیچ امکاناتی برای جایگزینی این مسائل درنظر نگرفته اند.

الباجی بیان کرد: ضرورت تعیین اعتبار ویژه در راستای کمک به ورزش محلات، پرداخت مبلغ ورودی تیم ها برای حضور به لیگ های دسته دوم و سوم، طرح جامع ساخت، بازسازی و تکمیل استخر در خوزستان را خواستاریم.

وی عنوان کرد: تأسیس موزه تاریخ فوتبال در شهر اهواز، ایجاد پیست های اسب دوانی در شهرهای حمیدیه، باوی و کارون به خاطر ظرفیت اسب های اصیل عرب و همچنین فعال کردن بخش جوانان از دیگر خواسته های ما است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.