افزایش ملی پوشان خوزستان در رشته های ورزشی

خوزستان ظرفیت های بسیار زیادی دارد و وقتی گفتیم خوزستان قطب ورزش های ایران است، سخنی به گزاف نگفتیم؛ استعدادهای بسیار زیاد، منابع انسانی فراوان، بنگاه های اقتصادی خوب و وجود ۱۹۳ تیم عضو لیگ، نشان دهنده رمز تعامل در این استان است.
افزایش ملی پوشان خوزستان در رشته های ورزشی

التزام – افشین حیدری پیش از ظهر امروز در نشست مشترک رؤسای فدراسیون های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان در اهواز اظهار کرد: خوزستان ظرفیت های بسیار زیادی دارد و وقتی گفتیم خوزستان قطب ورزش های ایران است، سخنی به گزاف نگفتیم؛ استعدادهای بسیار زیاد، منابع انسانی فراوان، بنگاه های اقتصادی خوب و وجود ۱۹۳ تیم عضو لیگ، نشان دهنده رمز تعامل در این استان است.

وی افزود: این رمز باعث شده تا بتوانیم استعدادهای خوزستان را به منصه ظهور برسانیم؛ هدف گذاری هایی که در سطح استان انجام شده با برنامه ریزی های خوب و علمی که اتفاق افتاده ما را به آینده روشن ورزش استان امیدوار می کند.

حیدری با اشاره به استفاده از مشوق هایی که در قانون دیده شده برای حضور بیشتر صنایع در سطح استان به منظور حمایت از ورزش گفت: قطار ورزش خوزستان سرعت خوبی دارد ولی می طلبد که حمایت مسئولان ملی باعث استفاده هرچه بیشتر از این ظرفیت ها شود. در سال ۹۵ تعداد ۳۸ میزبانی داشتیم که در سال جاری به ۷۳ میزبانی ارتقا پیدا کرد؛ ظرفیت های خوزستان بیشتر از این تعداد است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بیان کرد: خوشبختانه تعداد دعوت شدگان خوزستان به تیم های ملی در سال جاری افزایش قابل توجهی داشته است. ضمن اینکه میزبانی خوزستان از اردوهای ملی در سال گذشته پنج مورد بوده که در سال جاری به ۱۷ مورد افزایش یافته است.

حیدری با اشاره به اینکه تکمیل ۱۰ استخر که امیدواریم تا پایان سال آینده به افتتاح برسد، عنوان کرد: پروژه های نیمه تمام سال ها زخمی بر پیکره ورزش استان بوده که امیدوارم با این حمایت ها هرچه سریعتر به افتتاح برسند.

سهمیه کم بانوان در اعزام ها

زهرا کرم زاده نائب رئیس هیئت جانبازان خوزستان به عنوان نماینده ورزش بانوان و نواب رؤسا در این نشست حضور پیدا کرده بود، بیان کرد: چرا باید فعالیت نواب رؤسا را افتخاری محسوب می کنند و خواهشمندم که این مشکل را حل کنند.

وی خواستار اختصاص اماکن ورزشی یا خوابگاه به ورزشکاران زن شد و افزود: در استان خوزستان اماکن اختصاصی برای بانوان ورزشکار نداریم و از این نظر محدودیت بسیاری داریم.

کرم نژاد در ارتباط با اسپانسری تیم های ورزشی بیان کرد: برخی از فدراسیون ها مسابقات کشوری برگزار نمی کنند و انتخابی تیم های خود را بر اساس مسابقات آزاد و حضور تیم ها در لیگ های مختلف انجام می دهند؛ بر اساس قوانین شرکت های تولیدی و خصوصی در صورت حمایت از تیم های ورزشی۱۰ درصد تخیف مالیاتی خواهند داشت که تقاضای تقویت هرچه بیشتر آن را داریم.

نائب رئیس هیئت جانبازان خوزستان  بیان کرد: سهمیه بانوان در میادین بین المللی و اعزام ها بسیار کم است که تقاضای افزایش آن را داریم.

سید علیرضا قریشی رئیس هیئت وزنه برداری خوزستان نیز که به عنوان نماینده جامعه ورزشی مردان خوزستان در این نشست صحبت می کرد، با اشاره به اینکه طی سال های اخیر شاهد توسعه ورزش وزنه برداری و کسب مدال در مسابقات بین المللی بودیم، افزود: مسابقات وزنه برداری بین المللی فجر را با حضور ۲۰ کشور برگزار خواهیم کرد که از لحاظ رنکینگی جایگاه خوبی دارد.

وی افزود: خوزستان میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی و همچنین برپایی اردوی تیم ملی بزرگسالان بسیاری بوده است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.