لفظ «اقتصاد مقاومتی»بجز ترجیع بند بخشنامه های اداری کارکردی ندارد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه ای به سران قوا، تاکید کرد: لفظ «اقتصاد مقاومتی» تنها ترجیع بند بخشنامه های کاغذی و اداری است و کارکرد دیگری ندارد.
لفظ «اقتصاد مقاومتی»بجز ترجیع بند بخشنامه های اداری کارکردی ندارد

التزام – شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور به مناسبت سالگرد ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی به سران قوای نظام نامه نوشت.

متن نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سران محترم قوا

سلام علیکم

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و آرزوی توفیق خدمتگزاری برای شما و مجموعه تحت امرتان، نیک مستحضر هستید در ایام سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب قرار داریم. سیاست های ۲۴ گانه ای که اگر به آن دقت شود زمینه پویایی و پیشرفت اقتصادی کشور را فراهم خواهد کرد اما آنچه به نظر دانشجویان بسیجی میرسد آن است که این ابلاغیه و موارد مطروحه در حوزه اقتصادی توسط برخی آقایان ذی ربط به فراموشی سپرده شده و تبدیل به رویه فراگیر در حوزه اداره کشور نشده است و لفظ “اقتصاد مقاومتی” تنها ترجیع بند بخشنامه های کاغذی و اداری است و کارکرد دیگری ندارد.

مبارزه با قاچاق، مدیریت روند واردات بی رویه، تنظیم نظام شفافیت؛ مدیریت منابع انرژی، توجه به صادرات غیر نفتی، تمرکز بر تولید کالاهای راهبردی، حمایت از تولید ملی و ده ها مورد دیگر که از نظر جنبش دانشجویان انقلابی در طول سالها روند مناسبی را طی نکرده است.
موج تعطیلی کارخانه های داخلی و انتشار هر روزه آمار واردات کالاهای غیرضروری بخش عظیمی از اقشار کارگری را نسبت به امنیت کاری و شغلی خود ناامید کرده است و نبود نظامات دقیق شفافیت و نظارت در حوزه های اقتصادی  علاوه بر ایجاد خدشه به اعتماد عمومی سلامت فضای کسب و کار را زیر سوال برده است.

روشن است موارد مطروحه در ابلاغیه معظم له به حوزه های گوناگونی ارتباط دارد که علاوه بر همراهی سه قوه در تحقق آن بسیج امکانات عمومی کشور از هر نهاد و ارگانی را طلب می کند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور ضمن تقدیم مجدد ابلاغیه سیاست های مقاومتی به سران محترم قوا جهت یاداوری و تذکر، از آقایان و نمایندگانشان به صورت جدی مطالبه آن را دارد تا با حضور در فضای دانشگاهی، جمع های مردمی، رسانه های ملی و استانی و هر طریق ارتباطی دیگر؛ گزارش عملکرد خود در حوزه های مربوط را به محصر شریف ملت ایران ارائه کنند که قطعا مطرح کردن این موارد  نسبت به طرح برخی دعواها و منازعات سیاسی و حزبی از تریبون عمومی ارجحیت داشته و دارد. در پایان بسیج دانشجویی کشور آمادگی خود را در جهت میزبانی از مسئولین و نمایندگان هر سه قوه در دانشگاه های کشور را اعلام میدارد.

والسلام علی من اتبع الهدی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.