خوزستان نیازمند یک جشنواره فجر بومی است

رئیس انجمن سینمای جوانان خوزستان گفت: استان خوزستان با دارا بودن ظرفیت های فراوان در بخش سینما باید یک جشنواره سینمایی بومی معتبر برای خود داشته باشد.
خوزستان نیازمند یک جشنواره فجر بومی است

التزام – رضا سیادت عنوان کرد: در این زمان که حال و هوای استان درگیر برگزاری جشنواره فیلم فجر است می توان به این مسئله پرداخت که استان خوزستان با دارا بودن ظرفیت های فراوان در این بخش چرا نباید یک جشنواره سینمایی بومی معتبر برای خود داشته باشد؟

سیادت تصریح کرد: خوزستان می تواند جشنواره ویژه خاص خود را داشته باشد؛ فیلم هایی در این جشنواره اکران شود که مختص فاکتورهای بومی منطقه باشد. فیلم سازان توانایی در استان مستقر هستند که از برگزاری چنین جشنواره ای استقبال خواهند کرد.

رئیس انجمن سینمای جوانان خوزستان با اشاره به اینکه کمبودهای سینما سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هستند، افزود: مشکل در چرخه اقتصاد سینما است. معتقدم که سینمای کوتاه دارای دو بخش هنری و تجاری است. گله‌ای که داریم و در کشور هم باید به آن توجه شود این است که سینمای کوتاه ما فروش ندارد و اگر نتواند درآمدزایی کند تا همیشه به همین شکل باقی می‌ماند.

وی ادامه داد: در دوره‌ای پول و امکانات هست و فیلم ساخته می‌شود و در دوره دیگری بودجه و امکانات نیست و فیلم ساخته نمی‌شود و این هنرمندان را به سمت سفارشی کار کردن می‌برد. اگر بودجه و امکانات نباشد هنرمندان به سمت سفارشی‌سازی می‌روند و فیلم‌سازان از ماهیت آزاد فکری خود و ذات هنر که موجب آگاهی‌بخشی است و می‌تواند در فرهنگ ما تاثیرگذار باشد دور می‌مانند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.