۱۲ اثربه مرحله رقابتی جشنواره نمایشهای خیابانی خوزستان راه یافتند

استقبال مردم از اجرای نمایش‌ها با موضوعات عاشورایی، ایثار و تعزیه فاطمی بسیار خوب بوده و امیدوارم این‌گونه برنامه‌ها که منجر به شور و هیجان در بین اصحاب فرهنگ و مردم می‌شود، افزایش یابد.
۱۲ اثربه مرحله رقابتی جشنواره نمایشهای خیابانی خوزستان راه یافتند

التزام – حیدر رضایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: از مجموع ۲۰ اثر نمایشی متقاضی شرکت در جشنواره، ۱۲ اثر به‌صورت رقابتی در مدت سه روز به نمایش درمی‌آیند.

وی افزود: اختتامیه جشنواره در روز شنبه آینده خواهد بود.

رضایی تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، تئاتر منبر است و می‌تواند از هزار منبر بالاتر باشد. در حقیقت پیوند ناگسستنی بین فرهنگ و هنر وجود دارد.

عادل کروشاوی یکی دیگر از داوران جشنواره با اشاره به هم‌زمانی برگزاری نمایشگاه کتاب خوزستان و این جشنواره اظهار کرد: برگزاری این جشنواره در کنار نمایشگاه کتاب با استقبال خوب و کم‌نظیری روبرو شده و مردم تا انتهای نمایش برای تماشای آن می‌ایستند.

وی تأکید کرد: امیدوارم نمایش‌های خیابانی با موضوع قرآن و عترت از حمایت‌های بیشتری برخوردار و در مناسبت‌های دیگری نیز اجرا شود.

محمد لارتی یکی دیگر از داوران جشنواره نیز ضمن اشاره به هم‌زمانی برگزاری نمایشگاه کتاب خوزستان جشنواره تئاتر قرآنی تأکید کرد: این تقارن به دلیل ارتباط تنگاتنگ فرهنگ و نمایش و بخصوص نمایش‌های دینی، می‌تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

وی خبر داد: استقبال مردم از اجرای نمایش‌ها با موضوعات عاشورایی، ایثار و تعزیه فاطمی بسیار خوب بوده و امیدوارم این‌گونه برنامه‌ها که منجر به شور و هیجان در بین اصحاب فرهنگ و مردم می‌شود، افزایش یابد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.