مدرسه‌سازی باید الگوی مسئولیت‌پذیری اجتماعی بنگاه‌ها شود

معاون وزیر آموزش و پرورش یا تقدیر از تلاش خیرین و نهادها در موضوع مدرسه سازی گفت: مدرسه‌سازی باید الگوی مسئولیت‌پذیری اجتماعی بنگاه‌ها شود.
مدرسه‌سازی باید الگوی مسئولیت‌پذیری اجتماعی بنگاه‌ها شود

التزام – فاطمه مهاجرانی در همایش تقدیر از خیرین مدرسه ساز افزود: ساختن فضاهای آموزشی اهمیت ویژه ای دارد که این مساله در مدارس خیرساز مضاعف می‌شود چراکه در این مدارس علاوه بر اهمیت موضوع آموزش‌وپرورش کودکان؛ بحث مکان یابی آن هم مطرح است چون بیشتر این مدارس در مناطق کم برخوردار ساخته شده اند که دسترسی به امکانات آموزشی در آن مناطق پایین‌تر است.

فاطمه مهاجرانی درباره اهمیت الگوسازی برای تکرار طرح‌هایی همچون «امید آینده» توضیح داد: موضوع مسئولیت‌پذیری اجتماعی بنگاه‌ها یا همان CSR امروزه جزو مباحث مهمی است که این نهادها می‌توانند از طریق آن هم مسئولیت‌پذیری خود را نمایش داده و در برندینگ خود از آن استفاده کنند و هم خدمتی اجتماعی به کشور و مردم خود کرده باشند که در این زمینه مسلماً مدرسه‌سازی به دلایل متعدد مانند کمبود مدرسه، لزوم بالا بردن کیفیت امکانات آموزشی و … یکی از بهترین انتخاب‌هاست و ما تلاش می‌کنیم که این نگاه و رویکرد توسعه پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه در کشور مدرسه به تعداد کافی وجود ندارد خاطرنشان کرد: خیرین و نهادها و بنگاهها باید تمرکز خود را در مسئولیت اجتماعی روی مدرسه سازی بگذارند تا کیفیت آموزشی از این طریق ارتقا یابد.

به گزارش التزام، در این مراسم تندیس خیرین برتر مدرسه ساز در مراسمی با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش به طرح «امید آینده» تعلق گرفت.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.