حکم دادگاه استیناف آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ

یک دادگاه استیناف فدرال آمریکا فرمان دونالد ترامپ برای منع سفر شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سوریه، یمن و چاد را ناقض قانون اساسی آمریکا و تبعیض‌ علیه یک دین دانست.
حکم دادگاه استیناف آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ

التزام – بر اساس حکم دادگاه استیناف ناحیه چهارم آمریکا مستقر در ریچموند ویرجینیا، فرمان منع سفر رئیس‌جمهور آمریکا علیه شش کشور اسلامی، علیه پیروان یک دین تبعیض اعمال می‌کند.

در حکم این دادگاه آمریکایی تاکید شده که اظهارات ترامپ علیه مسلمانان، از جمله در زمان کارزار انتخاباتی، حاکی از آن است که فرمان ضد مهاجرتی او با اهداف تبعیض‌آمیز صادر شده است.

حکم دادگاه استیناف ویرجینیا در حالی صادر شده که در آخرین ماه سال ۲۰۱۷ میلادی، دادگاه استیناف فدرال در کالیفرنیا، فرمان مهاجرتی ترامپ را ناقض قوانین مهاجرتی آمریکا دانسته بود.

فرمان منع سفر ترامپ که در حال اجرا شدن است، سومین فرمان او است. دادگاه‌های فدرال پیشتر مانع از اجرای دو فرمان ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا شده بودند.

فرمان سوم ترامپ با حکم دیوان عالی آمریکا در حال اجرا است. احکام صادر شده از سوی دادگاه های استیناف فعلا مانع از اجرای آن نمی‌شود.

به گزارش فارس؛ دیوان عالی آمریکا از آوریل بررسی احکام دادگاه‌های استیناف را آغاز و طبق برآوردها تا ماه ژوئن نظر قطعی خود را اعلام می‌کند.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.