اطلاعات تازه از عامل حمله مرگبار فلوریدا

بررسی پیشینه فعالیت‌های «نیکولاس کروز» که روز چهارشنبه با حمله مسلحانه به یک دبیرستان در شهر داگلاس آمریکا، جان تعداد دانش آموز را گرفت، نشان می‌دهد که وی بارها در شبکه‌های مختلف مجازی، افکار و برنامه‌های خود را به صورت علنی اعلام کرده بود.
اطلاعات تازه از عامل حمله مرگبار فلوریدا

التزام – به گزارش خبرگزاری سی.ان.ان، نیکولاس کروز که متهم به قتل ۱۷ دانش آموز است، در برخی از شبکه‌های مجازی معروف از جمله اینستاگرام و یوتیوب، با نام واقعی خود فعال بوده است.

در یکی از پست‌های قدیمی وی که به تازگی در معرض توجه قرار گرفته، آمده است: دوست دارم با AR-15 به مردم شلیک کنم.

این همان سلاحی است که کروز در حمله روز چهارشنبه از آن استفاده کرد.

وی همچنین نزدیک به پنج ماه پیش، با انتشار پستی در یوتیوب، از طرح حمله مسلحانه به یک مدرسه خبر داده بود؛ طرحی که یک کاربر آن را به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اطلاع داد، اما تحقیقات ماموران این اداره راه به جایی نبرد.

«رابرت لاسکی» از جمله ماموران رسیدگی به این پرونده، در این رابطه می‌گوید: هیچ اطلاعات دیگری وجود نداشت که مشخص کننده زمان، مکان یا هویت نویسنده آن باشد.

وی می‌افزاید: اف.بی.آی در آن زمان پایگاه داده خود را بررسی کرد اما موفق نشد تا به هویت اصلی نویسنده دست یابد.

این در شرایطی است که مهاجم با نام اصلی خود در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده است.
در حادثه مسلحانه روز چهارشنبه که در دبیرستان ایالت فلوریدای آمریکا روی داد، ۱۷دانش آموز کشته و دست کم۲۰ تن نیز زخمی شدند.

نیکلاس کروز مهاجم مسلح ۱۸ساله بلافاصله از سوی ماموران پلیس در خارج از محوطه دبیرستان دستگیر شد. وی تاکنون درباره انگیزه این اقدام خود سخنی نگفته است.

به گفته دانش آموزان، او بارها با اطرافیانش از اسلحه سرد و گرم سخن گفته، اما کسی او را جدی نگرفته بود.

با وجود روند رو به رشد وقوع حوادث خونین در آمریکا، نمایندگان عمدتا جمهوریخواهان کنگره این کشور تاکنون مانع وضع قوانین محدود‌کننده برای فروش و مالکیت سلاح شده‌اند.

منبع : ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.