چین از بهبود روابط دو کره پشتیبانی می کند

یک مقام ارشد چین گفت که این کشور از اقدامات دو کره برای بهبود روابط در هر شکل آن حمایت می کند.
چین از بهبود روابط دو کره پشتیبانی می کند

التزام – «هان جونگ» فرستاده ویژه رییس جمهور چین این مطلب را در ملاقات با «مون جایه این» رییس جمهور کره جنوبی عنوان کرد.

وی که برای حضور در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی به کره جنوبی سفر کرده است، گفت: دو کره در هفته های اخیر گام های خوبی برای توسعه روابط و کاستن از تنش ها برداشته اند.

وی وضعیت و تحولات شبه جزیره کره را با نظرداشت تلاش های دو کشور بسیار مثبت توصیف کرد و گفت که این همکاری های فزاینده دو کشور مورد تایید و حمایت چین است.

وی ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند همچنان روابط خود را گسترش داده و فرایند صلح در شبه جزیره کره را به پیش سوق دهند.

همزمان «وانگ یی» وزیر خارجه چین از دو کره خواست تا تعاملات و ارتباطات را آنقدر ادامه دهند تا درهای گفت و گوی دو کشور برای حل مساله شبه جزیره کره باز شود.

وی از اینکه کره شمالی پس از توافق با همسایه جنوبی اقدام به اعزام ورزشکار و گروه های هنری و هیات دولتی به کره جنوبی گرفته است ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به اینکه المپیک می تواند روابط دو طرف را بهبود بخشد و از تنش ها بکاهد گفت: مساله شبه جزیره کره فقط با تلاش دو طرف حل نمی شود بلکه کشورهای دیگر هم باید برای ایجاد یک جو مطلوب برای گفت و گو گام های بلندی بردارند.

این در شرایطی است که ‘مایک پنس’ معاون رییس جمهور آمریکا و ‘شینزو آبه’ نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه در توکیو گفتند که بیشترین فشارها را بر کره شمالی وارد خواهند کرد تا این کشور برنامه هسته ای نظامی اش را رها کند.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.