ورزش دانش آموزی زمینه اجتماعی شدن دانش آموزان را ایجاد می کند

رییس فدارسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: ورزش دانش آموزی به دنبال ایجاد زمینه برای اجتماعی تر شدن دانش آموزان است.
ورزش دانش آموزی  زمینه اجتماعی  شدن دانش آموزان را ایجاد می کند

التزام – حسین بابویی در آئین جشن ستارگان ورزش دانش آموزی کردستان که در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش کردستان و معاون تربیت بدنی و سلامت استان در حمایت از ورزش دانش آموزی، گفت: استان کردستان با مدیریت و درایت معاون تربیت بدنی در طی چند سال اخیر شاهد رشد و شکوفایی بسیار ویژه ایی بوده است.

وی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: بنده به عنوان خادم ورزش دانش آموزی کشور، در کنار دانش آموزان، ورزشکاران و پیشکسوتان استان کردستان هستم.

وی با اشاره به اهداف ورزش دانش آموزی گفت: در نگاه کلی ورزش دانش آموزی یک هدف دارد و آن هم ایجاد زمینه برای اجتماعی تر شدن دانش آموزان و آموختن مهارت های اجتماعی و در نهایت ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی روانی آنان است.

بابویی با بیان اینکه خوشبختانه در طی چهار سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در ورزش دانش آموزی رخ داده است؛ گفت: تلاش ها و اهتمام لازم در حد مقدورات به کار گرفته شد تا ورزش دانش آموزی در داخل مدارس سرو سامان بگیرد.

وی افزود: خوشبختانه استان کردستان با توجه به آمار و نظارت های انجام شده ، جزو استان های برتر در حوزه ورزش دانش آموزی در داخل مدارس بوده و با محوریت مدرسه، موفقیت های بسیار خوبی کسب کرده است.

رییس فدارسیون ورزش دانش آموزی کشور به وضعیت کردستان در ورزش دانش آموزی اشاره کرد و اظهارداشت: در مسابقات ورزشی استان کردستان در دسته بندی قهرمان منطقه یک کشور شد و بیش ترین امتیاز را کسب کرد و این موفقیت ها مرهون تلاش و زحمات مدیران و دست اندرکاران امر و داشتن معلمان تربیت بدنی تلاشگر در سطح استان است.

وی بیان کرد: نتایج کسب شده بیانگر آن است که تیم بسیار خوبی در سطح استان گرد هم آمده و زمینه رشد و تعالی ورزش دانش آموزی در کردستان با توجه به ظرفیت و پتانسیل نیروها، معلمان، مدیران مدارس، اولیا و دانش آموزان  فراهم  شده است.

بابویی افزود: فدراسیون ورزش دانش آموزی به دنبال آن هستیم که با حمایت صد درصدی از هیات های ورزشی، مسابقات دانش آموزی را به نحوی برگزار کنیم که تربیت بدنی در خانواده و در داخل مدارس توسعه پیدا کند و تعداد بیشتری از دانش آموزان درگیر رقابت ها و فعالیت های ورزشی شوند.

وی عنوان کرد: اگرقرار هست در سطح کشور رقابت و مسابقه ای برگزار کنیم باید با رویکرد تربیتی به دنبال استعداد یابی باشیم.

وی ادامه داد: باید با فدارسیون های ورزشی مختلف کشور، وزارت ورزش و جوانان، تشکیلات آموزش و پرورش و کمیته ملی المپیک تعامل داشته باشیم و در نهایت برنامه ای تدوین کنیم که بر اساس استاندارد های هر رشته خاص بتوانیم استعداد های برتر ورزشی خود را در سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور شناسایی کنیم.

وی افزود: چشم اندازی که در حوزه ورزش دانش آموزی کشور در نظر گرفتیم این است که تا سال ۱۴۰۴ ورزش دانش آموزی به مرجعی برای شناسایی استعدادهای ورزشی در همه حوزه ها تبدیل شود.

رییس فدارسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: هیات های ورزش دانش آموزی به صورت نوپا در سطح استان ها تاسیس شده است تا زمینه استعداد یابی و توسعه مهارت های ورزشی را پیگیری کنند و من برای این حوزه آینده بسیار خوبی را پیش بینی می کنم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.