طرح ملی بازآفرینی شهری در خوزستان  آغاز شد

سکونت در بافت فرسوده، بافت نابسامان میانی، بافت تاریخی، بافت ناکارآمد شهری نظیر صنایع متروکه و بافت‌های باسابقه روستایی شامل اجرای طرح بازآفرینی و ساماندهی ستاد بازآفرینی شهری می‌شود.  
طرح ملی بازآفرینی شهری در خوزستان  آغاز شد

التزام – طرح ملی بازآفرینی شهری پیش از ظهر امروز با هدف برچیدن بافت های فرسوده و غیراستاندارد شهری با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان در اهواز آغاز شد.

استاندار خوزستان در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح در گفتگو با خبرنگاران گفت: طرح ملی بازآفرینی امروز همزمان در ۲۰ استان شروع شد. این طرح از ابتدای دولت دوازدهم در دستور کار قرار گرفت.

غلامرضا شریعتی افزود: در همین راستا رئیس جمهور یک ستاد ملی تشکیل داد و کارهای کارشناسی لازم و مطالعات کارشناسی انجام شد و اقدامات اساسی از سوی این ستاد صورت گرفت و امروز به سمت عملیاتی شدن طرح حرکت کردند.

شریعتی بیان کرد: در رابطه با این پروژه جلسه ای در استان تشکیل دادیم و اوائل اسفند هم جلسه دیگری برگزار خواهد شد و امیدواریم کار خوب پیش برود.

استاندار خوزستان توضیح داد: این طرح در جهت عدالت محوری، کاهش فاصله طبقاتی، کاهش ضریب جینی و ایجاد اشتغال مولد گسترده اجرا خواهد شد.

شریعتی تصریح کرد: بنا هم نیست دولت برای این پروژه از محل اعتبارات کاری انجام دهد که اگر اعتبارات کاهش یافته طرح متوقف شود، دولت از محل دارایی های سرمایه ای خود مانند زمین و ملک از طرح حمایت می کند و حق الزحمه کسی را که سرمایه‌گذاری می‌کند از این طریق خواهد داد تا کار پیشرفت خوبی داشته باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: به همین دلیل ما باید سرمایه‌گذاران با صلاحیت پیدا کنیم و طبق چهارچوب این کار انجام شود؛ همچنین انتظار می‌رود شهردار و مدیرکل راه و شهرسازی به عنوان متولیان اصلی این طرح کار را با جدیت دنبال کنند و ما هم از طریق معاونت عمرانی در خدمت آنها هستیم تا کار زیرساختها به سرعت انجام شود و سرمایه‌گذاران بتوانند کار را انجام دهند.

شریعتی عنوان کرد: در نتیجه اجرای طرح امیدواریم بتوانیم کسانی که در مناطق پرخطر زندگی می‌کنند به یک منازل و خانه هایی که از استحکام خوبی برخوردار است و استاندارد لازم را دارد منتقل کنیم و شرایط زندگی را در اهواز ارتقا دهیم. همچنین مناطق پرخطر هم که اکثراً تصرفی هستند در جهت زیبایی و بهبود شرایط شهر استفاده خواهد شد و با طراحی لازم مطابق با طرح جامع شهری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش التزام، بر اساس این طرح، ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای در هرسال بازسازی می‌شود.کاهش فقر شهری، ارتقای تاب‌آوری شهری، ارتقای هویت و منزلت مکانی از اهداف کلان طرح است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.