دستگاه پرتو درمانی در مرکز درمان سرطان دزفول نصب شد

مرکز تخصصی رادیوتراپی و آنکولوژی امام حسن مجتبی (ع) دزفول به عنوان یک مرکز خیریه، حدود سه هزار بیمار مبتلا به سرطان از شهرهای مختلف کشور و نیز برخی کشورهای همسایه را رایگان، زیر پوشش خدمات درمانی خود قرار داده است.
دستگاه پرتو درمانی در مرکز درمان سرطان دزفول نصب شد

التزام – مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان دزفول پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این دستگاه رادیو تراپی پرتو درمانی پیشرفته که آخرین مدل دستگاه های پرتو درمانی در جهان است و در کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد با کمک خیران خریداری و برای استفاده بیماران تحت پوشش انجمن وارد مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول شد.

محمدرضا اسماعیل چگنی افزود: دستگاه پرتو درمانی «آرتیست.سی.تی. ویژن» با کمک خیران و تلاش هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان دزفول با هزینه ای معادل ۶۵ میلیارد ریال از شرکت زیمنس آلمان خریداری شده است.

وی گفت: بهره برداری از این دستگاه در مرکز تخصصی رادیوتراپی انکولوژی امام حسن مجتبی(ع) نقش به سزایی در موفقیت سیر درمان مبتلایان به سرطان در منطقه دارد.

اسماعیل چگنی همچنین از کلنگ زنی مرکز درمانی بیماران خاص در دزفول خبر داد و گفت: این مرکز در هفت طبقه ویژه بیماران دیابتی، دیالیزی و دیگر بیماری های خاص جنب مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول ساخته خواهد شد که به زودی با حضور مسئولان کشوری کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش التزام، مرکز پرتو درمانی امام حسن مجتبی (ع) در دزفول به عنوان نوزدهمین مرکز آنکولوژی کشور یکی از مجهزترین مراکز رادیوتراپی در جنوب غرب کشور است که در زمینی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع و زیربنای سه هزار مترمربع با کمک افراد خیر و نوع دوست ساخته شده و مرداد ماه سال ۹۴ به بهره‌برداری رسید.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.