بقعه بازسازی شده امامزاده سید صالح ایذه افتتاح شد

التزام – مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان شامگاه گذشته در این مراسم با تقدیر از حضور مسئولان استانی، شهرستانی و مردم اظهار کرد: بقعه قدیمی امامزاده سید صالح که حدود ۵۰ مترمربع بود در سال ۸۷ تخریب شد؛ این امامزاده از نسل حضرت موسی بن جعفر (ع) است و سادات بسیار زیادی از نسل […]
بقعه بازسازی شده امامزاده سید صالح ایذه افتتاح شد

التزام – مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان شامگاه گذشته در این مراسم با تقدیر از حضور مسئولان استانی، شهرستانی و مردم اظهار کرد: بقعه قدیمی امامزاده سید صالح که حدود ۵۰ مترمربع بود در سال ۸۷ تخریب شد؛ این امامزاده از نسل حضرت موسی بن جعفر (ع) است و سادات بسیار زیادی از نسل ایشان در خوزستان و خارج از استان پراکنده هستند.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی با اشاره به اینکه برای این بقعه تدوین طرح جامع درنظر گرفته شده است، ادامه داد: بنای فعلی ۴۰۰ متر و محوطه نیز سه هزار مترمربع است؛ ساختمان اصلی بقعه تکمیل شده ولی با این حال کارهای تکمیلی جزئی هم دارد.

وی با اشاره به اینکه امامزاده ها از گذشته مأمن مردم بوده اند، تأکید کرد: باید این امامزاده را حفظ و به نحو احسن از آنها مراقبت کنیم.

رئیس اداره اوقاف ایذه نیز در این مراسم بیان کرد: شهرستان ایذه ۴۲ بقعه متبرکه دارد که خواستگاه معنوی مردم این شهر، شهرستان ها و استان های اطراف هستند؛ ایذه سالانه پذیرای صدها هزار زائر از نقاط مختلف میهن اسلامی است.

قدرت گودرزی اضافه کرد: امامزادگان شاخص این شهرستان بیشترین زائر پذیری را دارند که از آن جمله می توان به امامزاده سید صالح (سادات این امامزاده در استان خوزستان و بخش اعظمی از آنان در استان چهارمحال بختیاری سکونت دارند) اشاره کرد.

وی در پایان با اشاره به اعتبار ۸۰۰ میلیون ریالی بازسازی این امامزاده خبر داد: بازسازی این امامزاده از سال ۱۳۸۷شروع و امسال به پایان رسید؛ اکنون نیز در ایام دهه فجر با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و مردم شاهد افتتاح آن هستیم.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.