اقدامات کمیته ملی المپیک در مورد اقدام اسپانسر بازیهای المپیک

دبیرکل کمیته المپیک با اشاره به اقدامات این کمیته در رابطه با برخورد غیراخلاقی اسپانسر بازیهای المپیک گفت: ایران خواستار رسیدگی به این موضوع و عذرخواهی شده است.
اقدامات کمیته ملی المپیک در مورد اقدام اسپانسر بازیهای المپیک

التزام – اسپانسر بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی (کمپانی سامسونگ) در اقدامی غیراخلاقی از اعطای هدیه ویژه این بازیها که یک عدد گوشی همراه است به اعضای کاروان ایران امتناع کرد. این اقدام واکنش مسئولان کمیته ملی المپیک ایران را به همراه داشت.

در همین رابطه رئیس کمیته ملی المپیک ایران به سرپرست کاروان اعزامی به کره جنوبی دستور داده تا ضمن خرید گوشی برای ملی پوشان از آنها دلجویی کند. همچنین از سوی وی اقدامات لازم از طریق رایزنی با وزارت امورخارجه و جهت پیگیری دلیل این اقدام انجام شده است.

شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در رابطه با اقدامات انجام شده برای برخورد با اقدام غیراخلاقی اسپانسر بازیهای المپیک زمستانی توضیح داد وگفت: به سفیر کره جنوبی در تهران نامه زدیم و خواستار پیگیری موضوع شدیم. کمپانی سامسوگ اسپانسر اصلی مسابقات است و تنها از این حیث اقدام این کمپانی باید مورد پیگیری قرار بگیرد. اگر کمپانی دیگر که اسپانسر نبود چنین اقدامی را انجام می داد اهمیت زیادی نداشت.

وی با تاکید بر اینکه  کمیته ملی المپیک به صورت رسمی خواستار رسیدگی به این اقدام غیراخلاقی و عذرخواهی از اعضای کاروان ایران شده است، خاطرنشان کرد: قبل از اطلاع از موضوع بلافاصله از وزارت امورخارجه تماس گرفتیم. شخص صالحی امیری با محمد جواد ظریف تماس تلفنی داشت. بعد از این تماس و همانگی های انجام شده، وزیر امورخارجه به همکاران خود دستور داد موضوع به صورت جدی از طریق مقامات ایرانی در کره جنوبی پیگیری شود و احتمالا بیانیه ای هم در این زمینه صادر می‌شود تا موضع گیری رسمی مسئولان ایران در این زمینه مشخص شود.

شهنازی با تاکید بر اینکه اصلا بحث هدیه و گوشی مطرح نیست، یادآور شد: مهم بحث تبعیضی است که میان ورزشکاران ایران با دیگر کشورها گذاشته شده است. خوشبختانه در این رابطه کمپین کاملی میان ما، وزارت امورخارجه  و رسانه ها تشکیل شد که قطعا پیگیری موضوع، نتیجه بخش خواهد بود.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.