وضعیت منابع آبی خوزستان وخیم و حاد است

التزام – کیامرث حاجی زاده ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد بحران استان با محوریت بحران خشکسالی با بیان اینکه بحث آب می تواند زمینه ساز تهدیدات امنیتی و اجتماعی برای ما باشد، اظهار کرد: به یک روحیه و عزم جهادی برای حل مشکل خشکسالی استان و گذر از بحران بی آبی نیاز داریم و با […]
وضعیت منابع آبی خوزستان وخیم و حاد است

التزام – کیامرث حاجی زاده ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد بحران استان با محوریت بحران خشکسالی با بیان اینکه بحث آب می تواند زمینه ساز تهدیدات امنیتی و اجتماعی برای ما باشد، اظهار کرد: به یک روحیه و عزم جهادی برای حل مشکل خشکسالی استان و گذر از بحران بی آبی نیاز داریم و با آن روحیه جهادی می توان مشکلات آبی را حل کرد.

وی افزود: شرایط آبی و منابع آبی استان آنقدر حاد و وخیم است که اگر تدبیری اندیشیده نشود و تنها به جلسات و نامه نگاری ها امتفا کنیم نتیجه خاصی نخواهیم گرفت.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان با توصیه به مدیران دستگاه های اجرایی به رفتن به سمت اثربخشی و نتیجه بخشی اقدامات، مصوبات و نامه نگاری ها تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی به ویژه متولیان بخش آب و کشاورزی نسبت به آگاه سازی مردم و کشاوزان در خصوص وضعیت وخیم وبغرنج منابع آبی در استان اقدامات جدی داشته باشند و تنها با مصوبات و نامه نگاری ها و رفت و آمدهای خود در وزارتخانه های مرتبط دل خوش نکنند.

حاجی زاده اضافه کرد: باید اعتماد مردم را جلب کنیم و اگر نتوانیم خسارت های سال گذشته را به مردم پرداخت کنیم؛ نمی توانیم اعتماد سازی کنیم؛؛ باید بدهی هایمان به مردم مثل خسارات کشاورزی و بیمه ها را پرداخت کنیم تا دوباره مردم به ما اعتماد کنند و در کنار ما قرار بگیرند.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان ادامه داد: یک کارگروه پژوهشی با مسئولیت دکتر قمشی مشاور استاندار در امور آب و محیط زیست تشکیل شد که در حوزه مشاوره و انجام امور تحقیقات فعالیت می کند.

حاجی زاده گفت: استاندار خوزستان چهار نامه به ریاست جمهوری و وزرای نیرو، جهاد و کشور نوشته و وضعیت استان در زمینه آب و محیط زیست را به اطلاع آنها رسانده است؛ وضعیت خشکسالی استان هم به رئیس جمهور اعلام و خواهان دریافت اعتبار و خسارت خشکسالی شده ایم.

وی افزود: نامه ای نیز در راستای تمدید مهلت پرداخت اقساط وام کشاورزان، خسارت های خشکسالی گذشته و حال و آینده به رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و از سوی دیگر نامه ای به وزیر نیرو در خصوص وضعیت بسیار بغرنج، حاد و وخیم منابع آبی استان نوشته و ارسال شده است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.