شمخانی: مهمترین فرصت‌های  امروز ما در حوزه اقتصاد است

دو طرح بزرگ صنعتی شامل تصفیه خانه مدرن صنعتی و طرح توسعه فاز دوم تولید فرکتوز در پالایشگاه غلات گروه صنعتی و پژوهشی زر با حضور علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی در شهرستان هشتگرد بهره‌برداری شد.
شمخانی: مهمترین فرصت‌های  امروز ما در حوزه اقتصاد است

التزام – در چهارمین روز از ایام الله دهه مبارک فجربهره برداری از دو طرح بزرگ صنعتی شامل تصفیه خانه مدرن صنعتی و طرح توسعه فاز دوم تولید فرکتوز در پالایشگاه غلات گروه صنعتی و پژوهشی زربا حضور دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در شهرستان هشتگرددر استان البرز آغاز شد.
درجریان این مراسم که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست برگزار گردید کلنگ احداث نیروگاه برق با استفاده از انرژی بیوگازنیز به زمین زده شد.
پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید با سرمایه گذاری ۹۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و طی مدت ۴۵ ماه اجرا گردیده و۲۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد نموده است
دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه افتتاح پروژه های گروه صنعتی و پژوهشی زر طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین فرصتهای  امروز ما در حوزه اقتصاد بوده که تحت تاثیر چالشهای مهمی چون تولید و اشتغال پایدارقرار گرفته است
شمخانی بخش خصوصی واقعی و مولد را موتور شتاب دهنده اقتصادکشور عنوان کرد و افزود:فعال سازی ظرفیتهای عظیم اقتصادی در کشور وخلق فرصتهای جدید نیازمند ترکیب هوشمندانه تجربه ومدیریت نسل اول انقلاب با دانش و انگیزه نسل جوان رشد یافته در بستر دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی با قدردانی از مدیریت کارافرین گروه صنعتی و پژوهشی زر گفت: این مجموعه صنعتی و تولیدی نماد همه اقداماتی است که ما باید برای انجام کارهای بزرگ اقتصادی و تولیدی درمسیر ایجاد اشتغال مولد و پایدار از ان بهره ببریم .
شمخانی استان البرز را به واسطه ویژگی های منحصر به فرد آن در حوزه صنعتی و تولیدی یک قطب  بسیار مهم در اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی برای رونق اقتصادی و کار افرینی و اشتغال در این استان وجود دارد که باید با حمایت بیشتر از بخش خصوصی مولد زمینه های فعلیت یافتن ان فراهم شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ضرورت هدایت برنامه ‌ریزی شده درآمدهای ارزی  حاصل از نفت به سمت سرمایه‌گذاریهای مولد  وپایدار و عدم مصرف آن در بودجه های جاری  را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: تسهیل بهره گیری بخش خصوصی واقعی از منابع صندوق توسعه ملی از برنامه های محوری دولت برای رونق تولید وافزایش اشتغال است.
شمخانی بهره گیری از فناوری بومی  وسرمایه ایرانی را موجب مایوس شدن دشمن از ضربه به  «استقلال سیاسی» کشور  بین رفتن تاثیرگذاری  ابزار تحریم عنوان کرد و افزود: یکی از پایه های مهم تداوم انقلاب اسلامی و ارزشهای اجتماعی  منبعث از ان تکمیل شدن زنجیره «استقلال علمی» و به تبع آن «استقلال اقتصادی» است.
دریابان شمخانی گفت: به عنوان نهاد عالی امنیت ملی وظیفه ما بسترسازی برای تأمین امنیت اقتصادی با تکیه بر حفظ حقوق فعالان اقتصادی و ایجاد ساز و کارهایی برای شناسایی، مقابله و ریشه‌کنی مفاسد اقتصادی و رانت‌های مختلف و تسریع در امر رسیدگی به جرایم اقتصادی است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان با اشاره به وجود نسل جوان تحصیلکرده ، خلاق و پرشور در کشور ما و توانمندی این نسل در مقابله با چالشهای مختلف افزود؛به طور قطع مسیر توسعه و و بالندگی در حوزه های مختلف با رفع موانع و مشکلات موجود در افقی روشت و پرامید طی خواهد شد
دبیر شورای عالی امنیت ملی در جریان حضور در مراسم افتتاح پروژه های صنعتی و تولیدی گروه زر در جلسه ای صمیمانه با متخصصان جوان این مجموعه به سوالات مختلف انان در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، موضوع مبارزه با فساد و اشرافی گری،مبارزه با قاچاق و…پاسخ گفت.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.