رشد۱۷هزار میلیارد تومانی درآمدهای بخش کشاورزی از مزایای طرح ۵۵۰هزار هکتاری است /مطالعات زیست محیطی فاز دوم طرح ۵۵۰هزار هکتاری در اولویت قرار گیرد

چنگلوایی بیان کرد: افزایش تولید هشت و نیم میلیون تنی به حجم تولیدات محصولات کشاورزی استان و افزوده شدن 17 هزار میلیارد تومان اعتبار به درآمدهای بخش کشاورزی استان از دیگر مزایای طرح 550 هزار هکتاری است.
رشد۱۷هزار میلیارد تومانی درآمدهای بخش کشاورزی از مزایای طرح ۵۵۰هزار هکتاری است /مطالعات زیست محیطی فاز دوم طرح ۵۵۰هزار هکتاری در اولویت قرار گیرد

التزام – کیسخرو چنگلوایی عصر امروز در جلسه جمع بندی سفر معاون هماهنگی، معاون اول رئیس جمهور که در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری از نظر ابعاد و حجم کار انجام شده،به عنوان یک ابر پروژه بزرگترین طرح تاریخ کشاورزی کشور است که جز معدود پروژه های بزرگ دنیا در بخش کشاورزی، آب و خاک نیز محسوب می شود.

وی با اشاره به اعتبارات این طرح ادامه داد: تخصیص اعتبار یک و نیم میلیارد دلاری در فاز ابتدایی این طرح به صورت بلاعوض به بزرگی ابعاد آن اضافه می کند. یکی از خلاء های این طرح در این فاز مطالعات اثرات زیست محیطی است که باید در اجرایی شدن فاز دوم طرح این نقیصه را برطرف کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: افزایش تولید هشت و نیم میلیون تنی به حجم تولیدات محصولات کشاورزی استان و افزوده شدن ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار به درآمدهای بخش کشاورزی استان از دیگر مزایای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری است.

چنگلوایی تصریح کرد: برنامه ریزی شده تا دهه دوم اردیبهشت ماه اراضی فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری را به کشاورزان تحویل بدهیم.

وی اعلام کرد: مطالعات اجتماعی طرح یک خلاء در فاز اول بوده که برای فاز دوم باید به این موضوع و آموزش بیشتر کشاورزان توجه بیشتری شود. همچنین مطالعات برای کارهای سازه ای و مطالعات زیست محیطی هم باید برای اجرای فاز دوم در نظر گرفته شود.

منبع:صبحانه پرس

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.