جلسه انتخاب آثار نمایشی هفته قرآن و عترت خوزستان برگزار شد

هفته قرآن و عترت خوزستان از ۲۳ تا ۳۰ بهمن ماه در سطح استان خوزستان با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.
جلسه انتخاب آثار نمایشی هفته قرآن و عترت خوزستان برگزار شد

التزام – مصطفی بوعذار دبیر بخش هنرهای نمایشی هفته قرآن و عترت خوزستان اظهار کرد: ظهر دیروز با دعوت از سه هنرمند خوزستانی، کار ارزیابی وکارشناسی آثار نمایشی متقاضی حضور در این بخش را آغاز کردیم و پس از هفت ساعت بحث و گفتگو و رعایت جوانب و شرایط مفاد فراخوان و همچنین توجه به ساختار نمایش خیابانی، تعدادی از آثار انتخاب شدند.

بوعذار ادامه داد:  هیئت داروان بازبینی با حضور غلامرضا قریب زاده نویسنده و کارگردان تئاتر، عزیز زنگنه نویسنده و بازیگر برترخیابانی جشنواره های ملی و محمد نگراوی  نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش های فارسی و عربی که هر سه دارای رتبه های برتر در جشنواره ها و رویداد های تئاتر  کشور هستند، بودند.

وی همچنین به انتخاب آثار تعزیه به زبان فارسی و عربی اشاره کرد و گفت: همزمان با برگزاری هفته قرآن و عترت خوزستان و ایام فاطمیه، سه تعزیه توسط هنرمندان خوزستانی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز که در آن نمایشگاه  بزرگ کتاب خوزستان  برگزار  می شود، اجرا خواهند شد.

مدیر کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس خوزستان افزود: حمایت های مدیر کل ارشاد خوزستان از فعالیت ها و هنرهای قرآنی بسیار خوب بود چرا که ارائه مفاهیم قرآنی در قالب های هنری از دغدغه های وی است.دراین راستا دبیر هفته ملی قرآن و عترت خوزستان که یک چهره قرآنی و بین المللی است در برگزاری این رویداد ارزشمند بسیار تلاش کرد تا به رغم محدودیت ها و امکانات اندک، موضوع هنرهای قرآنی به شکل وسیعی در استان فراگیر شود.

رئیس انجمن تئاتر شاهد اهواز همچنین گفت :موضوع تهیه و تولید و اجرای نمایش های قرآنی و دینی باید همواره در طول سال برای مخاطبان انجام بگیرد چرا که بخش اعظم نیازهای عمومی جامعه با دین و قرآن گره خورده است و شیوه صحیح زندگی همان آموزه های قرآن کریم است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.