نگاه وزارت نفت به خوزستان متکبرانه است

التزام – علی ساری اظهار کرد: به صورت کلی می توان به این نکته اشاره کرد که نگاه وزارت نفت به استان خوزستان یک نگاه وظیفه ای است و همیشه با نوعی ترحم همراه بوده است. متاسفانه متولیان امر در این زمان به خوزستان توجهی ندارند. وی با اشاره به نگاه متکبرانه وزارت نفت به […]
نگاه وزارت نفت به خوزستان متکبرانه است

التزام – علی ساری اظهار کرد: به صورت کلی می توان به این نکته اشاره کرد که نگاه وزارت نفت به استان خوزستان یک نگاه وظیفه ای است و همیشه با نوعی ترحم همراه بوده است. متاسفانه متولیان امر در این زمان به خوزستان توجهی ندارند.

وی با اشاره به نگاه متکبرانه وزارت نفت به خوزستان عنوان کرد: بسیاری از موضوع های مهمی که از سوی نمایندگان استان به این وزارت خانه منتقل می شوند، پیگیری نمی شود و تنها جوابی را که از این وزرات خانه می توان شنید این است که خوزستان دو درصد از سود نفت را دریافت می کند. باید گفت این دو درصد تنها مختص خوزستان نیست و تا کنون نیز مردم استان رنگ این اعتبارات را ندیده اند

ساری با بیان اینکه  علاوه بر سهم دو درصدی استان از درآمد نفت که باید پرداخت شود، تصریج کرد: باید به مسئله مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت هم پرداخته شود و از این طریق صنعت نفت تعهدات اجتماعی به محیط پیرامون خود از قبیل تاسیس جاده و امکانات بهداشتی و آموزشی را انجام دهد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز وضعیت محیط زیست خوزستان بسیار اسفبار است. علاوه بر گرد و خاک که ناشی از خشک شدن تالاب ‌ها، سدسازی و انتقال آب است، متاسفانه برخی صنایع دودساز سلامت مردم خوزستان را در معرض تهدید قرار داده است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.