لزوم استفاده از ظرفیت نظرات کارشناسان رسمی دادگستری در شهرداری

شهردار کرمان بر استفاده از نظرات کارشناسان رسمی دادگستری در حوزه‌های مختلف تأکید کرد و گفت: این امر موجب کاهش مشکلات شهرداری می‌شود.
لزوم استفاده از ظرفیت نظرات کارشناسان رسمی دادگستری در شهرداری

التزام – سیدمهران عالم‌زاده صبح یکشنبه در دیدار اعضای هیأت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان با وی، با بیان اینکه کارشناسان رسمی دادگستری، افرادی باتجربه هستند که موضوعات مختلف را از دو جنبه‌ تخصصی و حقوقی می‌بینند، گفت: استفاده از نظرات کارشناسان رسمی دادگستری در موارد مختلف، موجب کاهش مشکلات شهرداری می‌شود.

وی بر تشکیل کارگروه تخصصی با حضور معاونان شهردار، شهرداران مناطق، مدیرعامل سازمان اموال و املاک و رئیس دایره‌ حقوقی شهرداری و کارشناسان رسمی دادگستری تأکید کرد و گفت: امیدوارم در قالب این کارگروه بتوانیم از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به شهروندان استفاده کنیم.

شهردار کرمان به نظرات کارشناسان رسمی دادگستری در قیمت‌گذاری املاک هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه محدوده‌ شهر پهنه‌بندی شده و قیمت هر منطقه مشخص است؛ وقتی قیمت‌گذاری به گروه سه نفره یا پنج نفره‌ کارشناسان رسمی دادگستری واگذار می‌شود، قیمت‌های ارایه شده باید منطقی باشد و نباید اختلاف چندانی بین قیمت‌ها وجود داشته باشد.

عالم‌زاده افزود: وقتی قیمت‌ها منطقی و نزدیک‌ به‌ هم باشد، این مهم خودبه‌خود به مردم منتقل می‌شود و دیگر کمتر معترض خواهند بود.

وی ادامه داد: به هیچ وجه به‌دنبال این موضوع نیستیم که کارشناسان رسمی دادگستری املاک را به‌نفع شهرداری قیمت‌گذاری کنند؛ بلکه معتقدم باید حق‌وحقوق مردم و حق‌وحقوق شهرداری با هم دیده شود.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان نیز در این دیدار با اشاره به وجود ۴۵ رشته‌ کارشناسی در کانون گفت: با توجه به وجود رشته‌های مختلف کارشناسی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان، می‌توانیم با شهرداری کرمان همکاری کنیم.

غلام‌عباس پورسیدی با بیان اینکه این همکاری به این مهم بستگی دارد که در این دوره چقدر از ظرفیت کانون کارشناسان رسمی استفاده شود، بیان کرد: علاقه‌مندیم این نشست‌ها با مدیران شهرداری استمرار داشته باشد.

وی بر تعامل بیشتر شهرداری کرمان با کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان تأکید کرد.

در این نشست دیگر اعضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان نیز بر پرهیز از فردمحوری در شهرداری تأکید کردند و تعامل بیشتر با شهرداری و استفاده‌ شهرداری از ظرفیت کانون کارشناسان رسمی دادگستری را خواستار شدند.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.