بارش کاهش می یابد / تهران امشب یخ می زند

یک مسئول در سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز بارش در تهران ادامه دارد اما از شدت آن کاسته می‌شود.
بارش کاهش می یابد / تهران امشب یخ می زند

التزام – احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز یکشنبه بارش در کل کشور در حال کم شدن است و تا ساعاتی دیگر قطع خواهد شد و در تهران کم و بیش ادامه خواهد داشت اما از شدت آن کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: بارش در مناطق مرکزی کشور نیز به تدریج قطع خواهد شد و در اواخر امروز به شرق اصفهان، استان یزد، خراسان شمالی و خراسان جنوبی رضوی و نیز دامنه های البرز در استان سمنان، گیلان و مازندران محدود می‌شود.

احد وظیفه افزود: فردا دوشنبه نیز در استان مازندران، گلستان، خراسان شمالی و بخش هایی از استان یزد، خراسان جنوبی رضوی و شمالی بارش برف صورت ضعیف ادامه دارد و جنوب سیستان و بلوچستان نیز بارش کم باران رخ خواهد داد.

وظیفه هشدار داد: جاده های کوهستانی شمال به سمت جنوب به خصوص در جاده‌هایی که تردد کمتر است به علت بارش برف بسته شده‌اند و کم و بیش بارش در جاده‌ها به ویژه در ارتفاعات البرز ادامه دارد .

وی با اشاره به دمای منفی ۴ درجه دیشب تهران اعلام کرد: انتظار می‌رود دمای هوای تهران امشب به ۶ تا ۷ درجه زیر صفر برسد.

وظیفه تاکید کرد: با توجه به بارش‌ و بارندگی‌ها، افت دما را خیلی نداشتیم اما با صاف شدن هوا و قطع شدن بارش‌ها دمای هوا نیز سردتر می‌شود و این روند تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت؛ از روز چهارشنبه دمای هوا به تدریج گرم‌تر خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد : دوشنبه صبح تهران به کمترین درجه هوا نسبت به روزهای گذشته خواهد رسید که تا سه‌شنبه ادامه دارد.

نسترن نعمتی/جام جم آنلاین

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.