۳ بار مراجعه برای حل مشکل زیست محیطی راه آهن بندرامام – خرمشهر

سال آینده ۴.۴ میلیارد دلار در توسعه مخازن نفتی در کشور کار می شود که حدود ۸۰ درصد آن در خوزستان است
۳ بار مراجعه برای حل مشکل زیست محیطی راه آهن بندرامام – خرمشهر

التزام – غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در نشست شورای برنامه ریزی استان خوزستان اظهار کرد: وقتی این شورا به سمت بررسی و پایش حرکت کرده، یعنی خیلی خوب است و به سمت فنی و تخصصی شدن امور حرکت کرده است.

وی با اشاره به اینکه بعضا رؤسای کارگروه ها نسبت به بی توجه بودن به مصوبات آنها در شورای برنامه ریزی گلایه هایی داشتند، افزود: در هر شورای برنامه ریزی یکی از دبیران کارگروه نیم ساعت گزارش عملکرد ارائه دهد؛ جلسه بعد این ارائه گزارش نیز کارگروه ها به صورت تجمیعی عملکرد خود را ارائه بدهند.

شریعتی با اشاره به گلایه مدیران برای برگزاری جلسات زیاد تصریح کرد: اگر فقط ذیل مصوبات و جلسات کارگروه ها حرکت کنیم بسیاری از کارها می ماند؛ برخی مواقع با وجود تصویب کارگروه و شورا به روش های قانونی و غیرقانونی از اجرایی شدن امور جلوگیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه برای احداث راه آهن بندر امام به خرمشهر سه بار به محیط زیست کشور مراجعه داشتم، گفت: برای بسیاری از طرح های دیگر هم بوده که پیگیری های بسیاری باید انجام بدهیم، مثلا رئیس سازمان محیط زیست کشور طرحی را تأیید کرده ولی معاون وی از اجرای آن جلوگیری می کند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: موانع پیش رو به وسیله دستگاه های اجرایی و دولتی خیلی زیاد است که توسعه سرمایه گذاری را با مشکل مواجه می کند.

شریعتی خبر داد: سال آینده ۴.۴ میلیارد دلار در توسعه مخازن نفتی در کشور کار می شود که حدود ۸۰ درصد آن در خوزستان است و اشتغالزایی خوبی هم به دنبال خواهد داشت. این کار فاینانس هست و باید در مدت زمان معین آن را انجام داد که نفت از اکنون به دنبال رفع موانع است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.