روند افزایشی غلظت ریزگردها در خوزستان

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از روند افزایشی غلظت گرد و غبار خبر داد.
روند افزایشی غلظت ریزگردها در خوزستان

التزام – شهریار عسکری با اشاره به باقی ماندن گرد و خاک در هوا در بیشتر شهرهای خوزستان اظهار کرد: طبق پایش‌های انجام شده میزان غلظت گرد و غبار در حال افزایش است.
وی افزود: هر چند گزارش تداوم یا خروج گرد و غبار از سوی اداره‌کل هواشناسی ارائه می‌شود ولی بنا بر پایش‌های ما در حال حاضر این پدیده در حال افزایش است.
مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص میزان آلاینده‌های پدیده گرد و غبار امروز در خوزستان تصریح کرد: در پی وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان طبق آخرین اندازه‌گیری‌ها تا ساعت ۱۰ صبح امروز (۲ بهمن‌ماه) میزبان ذرات ریزگرد در هوای بهبهان ۱۲۱۴ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.
وی افزود: با توجه به اینکه میزان حد مجاز آلاینده‌ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، اکنون غلظت گرد و غبار در بهبهان بیش از ۸ برابر حد مجاز رسیده است.
عسکری گفت: همچنین میزان ریزگردها در مسجد سلیمان ۱۱۷۶، در اهواز ۹۵۵، در بندر امام ۹۴۳، در هندیجان ۸۸۸، در آبادان ۸۴۰،در شادگان ۸۳۹، در امیدیه ۸۰۳، در سوسنگرد ۷۸۹، در رامشیر ۷۷۲، در خرمشهر ۷۲۵، در ماهشهر ۶۵۰ ، در شوش ۶۳۰ در اندیمشک ۴۲۰، در دزفول ۲۸۱،میکروگرم بر مترمکعب اندازه‌گیری شده است.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: بدین ترتیب میزان غلظت ریزگردها در مسجدسلیمان بیش از ۷ برابر حد مجاز، در اهواز، بندر امام و حمیدیه بیش از ۶ برابر حد مجاز، در هندیجان، شادگان، امیدیه، سوسنگرد و رامشیر بیش از ۵ برابر حد مجاز، در خرمشهر، ماهشهر، در شوش بیش از ۴ برابر حد مجاز و در اندیمشک بیش از ۲ برابر حدمجاز است.

منبع: تابا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.