تنها راه نجات در برابر زلزله ۷ ریشتری تهران از زبان مرد پیش بینی زلزله ایران

التزام – امروز گفتگویی با مدیر پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی منتشر شد که خبر از افزایش احتمال دو برابری بروز زلزله ۷ ریشتری در گسل شمال تهران را بعد از وقوع زلزله ۲۹ آذرماه می داد. دکتر علی اصغر برهمند، مرد پیش بینی زلزله ایران در گفتگو با خبرنگار حوادث رکنا در این خصوص بیان کرد: پیش […]
تنها راه نجات در برابر زلزله ۷ ریشتری تهران از زبان مرد پیش بینی زلزله ایران

التزام – امروز گفتگویی با مدیر پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی منتشر شد که خبر از افزایش احتمال دو برابری بروز زلزله ۷ ریشتری در گسل شمال تهران را بعد از وقوع زلزله ۲۹ آذرماه می داد.

دکتر علی اصغر برهمند، مرد پیش بینی زلزله ایران در گفتگو با خبرنگار حوادث رکنا در این خصوص بیان کرد: پیش بینی ما براساس علائمی است که مشاهده می کنیم و خوشبختانه تاکنون علائمی برای تهران مشاهده نکردیم اما با توجه به چرخه زمانی این مسئله بعید نیست، افزایش احتمال هم نیز بعید نیست.
مرد پیش بینی زلزله ایران ادامه داد: من تا علائمی نبینم نمی توانم اظهار نظر قطعی کنم. برای پیش بینی دقیق تر نیز نیازمند کمک از سوی دولت و یا مردم هستیم.
وی خاطرنشان کرد: اکنون در حال انجام کارهای مربوط به اخذ مجوز برای جمع آوری کمک های مردمی هستیم. اگر هر فرد ۱۰ هزار تومان به این پروژه کمک کند ما می توانیم تهران را در برابر زلزله بیمه کنیم.
برهمند گفت: تاکنون چندین بار ایرانیان خارج از کشور اعلام حمایت کردند، همچنین پیشنهادهایی از سوی سایر کشورها ارائه شده اما من می خواهم این اختراع در خدمت کشورم باشد.
مرد پیش بینی زلزله ایران در پایان گفت: در صورت تامین هزینه های مورد نظر قطعا اولیت ما برای پیش بینی دقیق زلزله و تاریخ وقوع آن تهران خواهد بود.

منبع : رکنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.