شورای شهر اهواز به بخش خصوصی بی اعتنا است

التزام – فرشید پور حاجت عنوان کرد: روز گذشته سه لایحه در صحن علنی شورای شهر اهواز در دستور کار این شورا قرار گرفت. این لوایح در خصوص سه موضوع؛ جایزه خوش حسابی برای عوارض نوسازی، بخشودگی جرائم نوسازی و جایزه خوش حسابی برای صدور پروانه های ساختمانی در بخش بحث ساخت و ساز شهری […]
شورای شهر اهواز به بخش خصوصی بی اعتنا است

التزام – فرشید پور حاجت عنوان کرد: روز گذشته سه لایحه در صحن علنی شورای شهر اهواز در دستور کار این شورا قرار گرفت. این لوایح در خصوص سه موضوع؛ جایزه خوش حسابی برای عوارض نوسازی، بخشودگی جرائم نوسازی و جایزه خوش حسابی برای صدور پروانه های ساختمانی در بخش بحث ساخت و ساز شهری بودند.

وی افزود: متاسفانه نمی دانیم بر اساس چه ضروریات و استدلالی دو موضوع به صورت علنی و دیگری را به صورت غیر علنی بررسی کردند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که بر اساس درخواست شهرداری، لایحه جایزه خوش حسابی برای صدور پروانه های ساختمانی به صورت غیر علنی برگزار شد..

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن خوزستان اظهار کرد: شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی می توانست با حق وتوی خود و رای موافق اعضا، این لایحه را نیز به صورت علنی برگزار کند و توان نظارتی خود را نشان دهد. از سوی دیگر هیج نقطه تاریکی در بررسی این موضوع بر جای نگذارد.

پور حاجت گفت: انتظار بخش خصوصی از شورای شهر اهواز این بود که قبل از بررسی این لایحه در صحن شورا با آنها مشورت می شد. این مسئله در قانون بهبود مستمر کسب و کار نیست عنوان شده است و صراحتا از همه نهاد ها خواسته شده تا بخش خصوصی را وارد این قضایا کند.

وی تصریح کرد: بسته ای که شهردار در این خصوص آماده کرده، باید به گونه ای باشد که ساخت و ساز در مناطق دارای بافت فرسوده و کم برخوردار نیز مورد تشویق و ترغیب قرار بگیرد. اعضای شورا حاضر نشدند تا حرف های ما در این خصوص بشنوند و تنها ما را یه دلالی در این زمینه متهم کردند.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن خوزستان اظهار کرد: بهتر بود تا فردی که ریاست شورا را در اختیار گرفته قبل از اینکه اظهار نظر کند در محیطی آرام به صحبت های ما گوش می داد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.