واکنش پلیس به گریه‌های پرحاشیه زن افغان عاشق امام حسین

جانشین ستاد اربعین نیروی انتظامی، نسبت به کلیپ پرحاشیه‌ای از گریه‌های زن افغانستانی عاشق امام حسین که برای تشرف در اربعین مشکلاتی را مطرح می‌کرد واکنش نشان داد.
واکنش پلیس به گریه‌های پرحاشیه زن افغان عاشق امام حسین

التزام – سردار محمد بابایی در واکنش به انتشار فیلم زنی افغانستانی در شبکه‌های اجتماعی که برای تشرف به عتبات عالیات و پیاده روی اربعین مشکلاتی داشت با اعلام خبر رفع مشکل مطرح شده در این کلیپ گفت: زمانی که این تصاویر تهیه شده بود، ما با طرف عراقی در حال مذاکره برای حل مشکل تردد مرزی عزیزان افغانستانی مهمان کشورمان بودیم که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، این مشکل حل و فصل شد.

جانشین ستاد اربعین نیروی انتظامی افزود: بنا بر توافقات انجام گرفته مقرر شد تمام عزیزان افغانستانی که دارای گذرنامه دست‌نویس هستند، بتوانند با همکاری ایران، امکان اخذ ویزای کشور عراق را داشته باشند.

وی گفت: بر این اساس لازم است این عزیزان به دفاتر کفالت در تهران و ۱۰ استان دیگر مراجعه کنند و پس از ثبت مشخصات خود دفترچه اقامت یکساله دریافت کنند که با هماهنگی به عمل آمده، دولت عراق بر اساس این دفترچه‌های اقامت، ویزای سفر اربعین به این کشور را صادر کند.

چند روز پیش فیلم کوتاهی از درد دل یک زن مهاجر افغانستانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که از فراهم نبودن امکان ترددش به کشور عراق برای ایام اربعین گلایه داشت و گریه‌های وی در این تصاویر، واکنش بسیاری از هموطنانمان را برانگیخت.

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.