ممنوع شدن تردد زائران اربعین تا اطلاع ثانوی از مرز خسروی

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با توجه به عدم اعلام آمادگی دولت عراق برای تردد زائران اربعین حسینی از مرز خسروی تا اطلاع ثانوی سفر از این مرز به عتبات ممنوع است.
ممنوع شدن تردد زائران اربعین تا اطلاع ثانوی از مرز خسروی

التزام – مجید آقابابایی روز شنبه اظهار داشت: البته ناگفته نماند با توجه به آمادگی دولت ایران و فراهم بودن تمامی زیر ساخت ها برای بهره مندی زائران اربعین حسینی از مرز خسروی از سوی ما مشکل خاصی وجود نداشته و تنها منتظر اعلام رسمی دولت عراق برای بازگشایی این مرز هستیم.

وی با تاکید بر اینکه صبح فردا یکشنبه جلسه مشترک سفارت ایران و وزارت کشور عراق برای بررسی آخرین تحولات مرزی صورت خواهد گرفت، گفت: در این نشست دو جانبه علاوه بر بررسی آخرین تحولات و اقدامات انجام گرفته زمان بازگشایی مرز خسروی از سوی دولت عراق نیز اعلام خواهد شد.
آقابابایی با بیان اینکه هم اکنون مرزهای شلمچه، مهران و چزابه پذیرای زائران اربعین حسینی هستند، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار موجود تاکنون در حدود ۱۵۰ هزار تن زائران ایرانی برای حضور در آیین ملکوتی اربعین حسینی راهی کشور عراق شده اند.
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در خصوص آخرین آمار صدور روادید نیز گفت: با توجه به تلاش شبانه روزی ۱۶ دفترثابت و موقت سراسر کشور که حتی در روز تعطیل جمعه نیز به فعالیت خود ادامه دادند تاکنون یک میلیون و ۲۷۰ هزار ویزا صادر و ارایه شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون برای اتباع خارجی نیز حدود ۱۳ هزار ویزا صادر شده است، اظهار داشت: بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی از سراسر کشور هیچگونه مشکل خاصی در روند صدور ویزا و غیره رائران اربعین وجود نداشته و فضای موجود از جوی ارام و منظم برخوردار است.
آقابابایی همچنین از متقاضیان حضور در آیین اربعین حسینی خواست به هیچ وجه بدون اخذ ویزا و مدارک قانونی راهی مرزهای خروجی نشده و موجبات بروز مشکل برای خود را فراهم نکنند.
به گفته مسئولان امر و آمار و اطلاعات موجود سال گذشته بیش از دو میلیون تن از هموطنانمان برای حضور در آیین اربعین راهی عتبات شدند که امسال پیش بینی می شود این رقم به حدود سه میلیون نفر خواهد رسید.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.