زنگ پدافند غیرعامل توسط استاندارخوزستان نواخته شد

التزام – غلامرضا شریعتی در این مراسم اظهارکرد: پدافند غیرعامل مسئولیت دائم و همیشگی ما در برابر مخاطرات است و ماباید در برابر حملات طبیعی و غیر طبیعی باید همیشه آمادگی داشته باشیم. وی با بیان اینکه اسقلال طلبی ایران اسلامی ما برای همه واضح و مبرهن است، افزود: وابستگی کشور در قبل از انقلاب […]
زنگ پدافند غیرعامل توسط استاندارخوزستان نواخته شد

التزام – غلامرضا شریعتی در این مراسم اظهارکرد: پدافند غیرعامل مسئولیت دائم و همیشگی ما در برابر مخاطرات است و ماباید در برابر حملات طبیعی و غیر طبیعی باید همیشه آمادگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اسقلال طلبی ایران اسلامی ما برای همه واضح و مبرهن است، افزود: وابستگی کشور در قبل از انقلاب به استکبار برکسی پوشیده نیست و مطالبه مردم ما در راهپیمایی به رهبری امام خمینی(ره) در آن دوران استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی بود.

استاندارخوزستان تصریح کرد: استقلال یعنی اینکه ما برای خودمان تصمیم بگیریم و برنامه های کشور را براساس منافع ملی تنظیم کنیم نه منافع استکبار.

شریعتی بیان کرد: از دست دادن کشور ما برای ابرقدرت ها خیلی سخت بود چرا که خاورمیانه قلب زمین است و این ابرقدرت ها به دنبال منافع خود در خاورمیانه بوده اند تا از استراتژیک ترین نقطه دنیا استفاده های خود را ببرند.

وی ادامه داد: کشور ما در استراتژیک ترین موقعیت جغرافیایی دنیا قرار دارد و از این جهت برای کشورهای استکبار جهانی اهمیت دارد. زمانی که جهان به دو بوک غرب و شرق تقسیم شده بود امریکا به دلیل همسایگی کشور ما با بلوک شرق عملیات جاسوسی و امنیتی خودرا در آن انجام می داد. برای همین از دست دادن کشور ما برای آمریکا سخت بود.

استاندارخوزستان بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی استقلال طلبی کشور ما به منصه ظهور رسید اما کشور های استکبار جهانی با دسیسه های خود جنگی را بر ملت ایران تحمیل کردند و به زیرساخت های کشور ما آسیب زدند.

شریعتی ادامه داد: وقتی در آن دوران کشور ما مورد آماج حملات قرار گرفت ۲۳۰ هزار نفر از جوانان که سرمایه انسانی ما بودند شهید شدند. استکبار با این حملات سعی کرده بود کشور ما را از منابع انسانی تهی کند.

وی افزود: با وجود حملات گوناگون از هر طریق به کشور ما از سوی استکبار اما کشور ما استقلال خود را حفظ کرد و در آن دوران برنامه های زیادی برای توسعه و آبادانی تنظیم و اجراشد.

استاندارخوزستان تاکیدکرد: لازمه حفظ استقلال کشور توجه به تمام شرایط و استعدادهای است که می تواند برای کشور دردسرساز باشد.

شریعتی با تاکید براینکه همه مردم ما به ویژه جوانان، دانش آموزان و دانشجویان باید با پدافند غیرعامل آشنایی داشته باشند عنوان کرد:ما کشور را دربرابر آسیب ها مصون کردیم و باوجود صنایع بزرگ و نیروهای انسانی که در نقاط مختلف کشورمان داریم برای حفظ آنها پدافند غیر عامل اهمیت دوچندان پیدا می کند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.