باید هر کاری برای توسعه آبادان و خرمشهر انجام داد

التزام – فریدون حسنوند پیش از ظهر امروز در جریان بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شهرهای آبادان و خرمشهر اظهار کرد: امروز در سرزمین ایثار، شهادت و جهاد هستیم و از این بابت مفتخریم. در دوران جوانی و نوجوانی در این سرزمین در دفاع از اسلام و انقلاب و آب و خاک […]
باید هر کاری برای توسعه آبادان و خرمشهر انجام داد

التزام – فریدون حسنوند پیش از ظهر امروز در جریان بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شهرهای آبادان و خرمشهر اظهار کرد: امروز در سرزمین ایثار، شهادت و جهاد هستیم و از این بابت مفتخریم. در دوران جوانی و نوجوانی در این سرزمین در دفاع از اسلام و انقلاب و آب و خاک این سرزمین جنگیدیم و امروز هم در مسئولیتی دیگر از این مسائل دفاع می کنیم.

وی افزود: به رغم مشغله نمایندگان اما تصمیم کمیسیون آن است که هر سه شنبه از پروژه ها در مناطق مختلف بازدید کنیم و امروز هم به آبادان و خرمشهر آمدیم. ما با مشکلات و مسائل شرکت تاسیسات دریایی آشنا هستیم و از اتفاقاتی که پایه های مدیریتی این شرکت را سست کرد عبور می کنیم، نمی شود و نمی توانیم کار آدمهای ضعیف است و اگر کسی نمی تواند نباید در صدر مسئولیتی بماند. ما برای عبور شرکت تاسیسات از بحران چند راهکار داریم

حسنوند بیان کرد: نخست آنکه گزارش و راهکارهای مورد نظر را در مورد این مجموعه تدوین کنیم و برای برون رفت از وضعیت فعلی بکوشیم. دوم موضوع تقویم زمانی تدوین بودجه است و لذا بایستی از فرصت بودجه سال ۹۷ کمک بگیریم و الزاماتی را برای وزارت نفت و سایر وزارتخانه های مرتبط در حمایت از این شرکت تعریف کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس تصریح کرد: سوم آنکه برای مسائل را از طریق اصلاحات و الحاقات رفع کنیم. چهارم تامین منابع مالی به ویژه از طریق صندوق توسعه سرمایه گذاری است و از منابع مالی مورد نظر بهره ببریم. باید کمیته راهکار تامین منابع را در این باره تعریف کنیم. پنجم آنکه با شرکتهای خارجی مشارکت کنیم چرا که از این طریق با اعطای ۴۹ درصد از سهم به آنان حداقل می توانیم شرکت را سرپا نگه داریم، کشورهای زیادی آماده همکاری هستند.

حسنوند افزود: ششم آنکه کمیسیون انرژی جلسات مشترکی را با شرکت های فلات قاره و پارس جنوبی و سایر سازمانها داشته باشیم و وظایفی برای آنان تعریف شود؛ ضمن آنکه نظارتهای مستمری را در طول سال داشته باشیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی با تاکید بر استفاده از ثروت و امکانات داخلی گفت: باید از این امکانات برای کمک به تاسیسات دریایی استفاده کنیم.

حسنوند ادامه داد: هفتم آنکه تنوع تولید بایستی مد نظر باشد و نباید در یک نوع از تولید متوقف شویم. در کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق با برگزاری جلسات مشترک می شود تصمیماتی را بگیریم ولی هر کاری بتوانیم برای آبادان و خرمشهر که دین بزرگی به گردن نظام و ملت دارند، انجام می دهیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.