درگیری ارتش عراق با نیروهای بارزانی در کرکوک

یک منبع امنیتی از وقوع درگیری میان نیروهای ارتش عراق و عناصر بارزانی در منطقه پل التون در شمال غرب کرکوک خبر داده اند.
درگیری ارتش عراق با نیروهای بارزانی در کرکوک

به گزارش التزام به نقل از مهر، یک منبع امنیتی از وقوع درگیری میان نیروهای ارتش عراق و عناصر بارزانی خبر داده است.

این منبع تأکید کرده که نیروهای مقابله با تروریسم و نیروهای پلیس اتحادیه در حال ورود به منطقه پل «التون» در شمال غرب کرکوک بودند که مورد هدف تیراندازی عناصر بارزانی قرار گرفته اند.

بر اساس این خبر نیروهای پلیس اتحادیه دستور داشته اند تا به سوی پل التون حرکت کرده تا روند بازنشر نیروهای پلیس اتحادیه در کرکوک تکمیل شود که میان آنها و نیروهای بارزانی درگیری مسلحانه صورت گرفته است.

به گفته این منبع امنیتی بخشی از نیروهای پیشمرگه که وابسته به حزب دموکرات کردستان بودند با استفاده از خمپاره به مناطق مسکونی حمله کرده اند، این در حالی است که بیشتر غیرنظامیان این منطقه که از ترکمان ها، کردها و عرب ها هستند خانه های خود را ترک کرده اند.

بر اساس این خبر نیروهای پلیس اتحادیه، نیروهای ارتش، نیروهای مبارزه با تروریسم و لشکر ۹ ارتش عراق در چهار محور در حال پیشروی در این منطقه که در ۳۵ کیلومتری شمال غربی کرکوک و در مسیر کرکوک به اربیل قرار دارد، هستند.

یک منبع امنیتی در نیروهای مقابله با تروریسم به بغداد الیوم گفته که نیروهای امنیتی دولت مرکزی عراق موفق شدند وارد منطقه پل التون در کرکوک شوند و تصاویری از حضور نیروهای نظامی عراقی در این منطقه که یکی از آخرین مناطق تحت سلطه کُردها بوده، منتشر شده است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.