استاندار خوزستان:

بزرگداشت زنده یاد عفت فتحی، احترام به ادب و فرهنگ و قلم است

استاندار خوزستان گفت: بزرگداشت زنده یاد عفت فتحی، احترام به ادب و فرهنگ و قلم است.
بزرگداشت زنده یاد عفت فتحی، احترام به ادب و فرهنگ و قلم است

غلامرضا شریعتی در دومین همایش آواز ققنوس که شب گذشته در تالار مهتاب کتابخانه مرکزی استان خوزستان برگزار شده بود، اظهار کرد: نفش خبرنگاری و سنگینی کار و نقشی که در جامعه می تواند ایفا کند، وابستگی سلامت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه به کار و تلاشی که خبرنگار در این جهت دارد، ما را به این سمت و سو کشانده که مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی بنامیم.
شریعتی عنوان کرد: بودن مطبوعات آزاد، همیشه ضامن آزادی و دموکراسی خواهد بود و نقش ویژه ای به سلامت جامعه و رفتارهای حاکم بر جامعه به خصوص بر حاکمان ایفا می کند.
استاندار خوزستان با اشاره به خصوصیات اخلاقی زنده یاد بانوفتحی گفت: این بانوی درگذشته و خبرنگار مودب و متخلف به اخلاق، از باب سجایای شخصی و اخلاقی مورد تکریم و احترام است. خبرنگاری که جز وظیفه و حرفه خبرنگاری خودش به هیچ چیز دیگری تمسک نمی جست و تمام هم و غم او، اهتمام به کار خود و بالا بردن حرمت کاری که انجام می دهد بود و البته احترام به جایگاهی که دارد و رفتار و سکنات و اخلاق و مراودات، که واضح و مبرهن بود .
شریعتی افزود: زنده یاد بانوفتحی نمونه یک خبرنگار فرهیخته و ارزشمندی بود که جز به حرفه و کار تخصصی خود به هیچ مساله حاشیه ای دیگری نمی پرداخت. جدیت در کار، پذیرش سختی در کار و در عین حال صداقت در آن، رفتار و حرفه خبرنگاری و عدم رفتن به سمت حاشیه ها از خصوصیات این بانوی ارزشمند بود. این موارد ارزشمند، نمونه و الگویی برای سایر همکارانش است.
استاندار خوزستان ادامه داد: این یادبود از این بابت هم احترام به حرفه خبرنگاری، احترام به انسانیت و اخلاقیات در یک حرفه حساس و مهم است.

وی بیان کرد: از تریبون خبرنگاری و رسانه هم می توان در جهت سوء استفاده کرد و هم می توان صدر صداقت و خلوص در راستای اخلاق حرفه ای گام برداشت، لذا در طول مدتی که با این بانو آشنایی داشتم ندیدم که قدمی در مسیر سوء برداری و فقط و فقط در مسیر اخلاق حرفه ای و کار خبری خود بود که از هیچ کوششی فروگذار نبود و کاملا با جدیت کارش را دنبال می کرد، این ها برای استان سرمایه های انسانی ارزشمندی است که ما باید تلاش کنیم بیشتر و بیشتر داشته باشیم، بسازیم و الگو قرار دهیم تا به سمت یک جامعه سالم و با نشاط پیش برویم.
وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش بزرگ اظهار کرد: یاد این بانوی عزیز در ذهن همه همکاران و همراهان و کسانی که به تدریج وارد این حرفه می شوند، می ماند، اینکه با چه اخلاق حرفه ای و تعهدی که به کار داشت و هیچگونه سواستفاده ای از کارش به خود روا نداشت، اینها ارزشمند است و آن چیزی که در جامعه امروز کمیاب است، اخلاق در کار حرفه ای است.
استاندار خوزستان در پایان با بیان اینکه کارهای حرفه ای در چنین مواقعی وسوسه انگیز است، اظهار کرد: آن کسی که از آن ابزار استفاده مناسب و صحیح کند، اوست که در کارش جاودانه است و همین اخلاق و سجایا در این حرفه از زنده یاد بانو فتحی او را در بین همکاران و جامعه خبری استان جاودانه کرد، باید این ها را گسترش بدهیم و تبلیغ کنیم تا جوانان ما استفاده کنند و بهره بگیرند، چنین افراد و اخلاقهایی باید در جامعه گسترش داده شود تا جامعه را به سمت توسعه در همه زمینه ها خصوصا رشد اخلاق و سلامت اندیشه پیش ببریم.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.