مهرماه؛ آخرین مهلت تسویه بدهی دارندگان سهام عدالت

سازمان خصوصی‌سازی تاکید داشته که آخرین مهلت تسویه بدهی دارندگان سهام عدالت مهرماه است.
مهرماه؛ آخرین مهلت تسویه بدهی دارندگان سهام عدالت

التزام – در تاریخ ۱۵ مهر سال جاری در گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم گفتگویی  از محمدرضا پورابراهیمی رئیس‌ کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نحوه پرداخت سود سهام عدالت منتشر شد که در پی این گفت‌وگو سازمان خصوصی‌سازی جوابیه‌ای را برای خبرگزاری تسنیم واصل داشته است.

+دریافت وجه از مردم توسط دولت درباره “سهام عدالت” توجیه منطقی ندارد

متن این جوابیه به شرح زیر است:

با سلام

احتراما پیرو گفت‌وگو منتشر شده در آن رسانه با جناب آقای پورابراهیمی نماینده محترم مردم کرمان در مورخ ۱۳۹۶/۵/۱۵ تحت عنوان «دریافت وجه از مردم توسط دولت درباره سهام عدالت توجیه منطقی ندارد»، موارد زیر جهت استحضار و اقدام لازم بر اساس قانون مطبوعات و به منظور تنویر افکار عمومی به حضور ارائه می‌گردد:

به استناد مفاد تبصره ۳ ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی توزیع سهام عدالت مصوب ۲۲۶۰۳۷ – ۱- ۶۳ مورخ ۱۳۸۸/۱/۲۹ شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در صورتی که در پایان دوره تقسیط (۱۰ ساله)، بهای سهام مورد واگذاری به طور کامل تسویه نشده باشد، خریداران می‌توانند حداکثر ظرف مدت ۶ ماه راسا نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب سهام مورد خریداری اقدام کنند. در غیر این صورت سازمان خصوصی‌سازی به میزان مبلغ بدهی تسویه شده سهام مورد وثیقه را آزاد نماید.

در همین راستا بر اساس مفاد تبصره ۴ ماده یک تصویب‌نامه شماره ۱۶۷۹۷۹ مورخ ۱۳۹۶/۹/۱۴ شورای عالی آخرین مهلت پرداخت مانده اقساط تسویه‌نشده پایان شهریور تعیین شده بود که بر اساس آخرین تصمیم این شورا مهلت یاد شده تا پایان مهرماه سال جاری تمدید شده است.

نکته شایان تذکر اینکه کلیه مشمولین سهام عدالت در پرداخت و یا عدم پرداخت مانده اقساط تسویه شده کاملا مختار بوده و به هیچ عنوان اجباری در این فرآیند وجود ندارد و سازمان خصوصی‌سازی صرفا حسب تکالیف سازمانی و قانونی خود و با راه‌اندازی سامانه ساماندهی سهام عدالت به نشانی samanese.ir شرایط تحقق حقوق حقه مشمولین سهام عدالت را فراهم نموده است.

سید‌جعفر سبحانی

مشاور رئیس کل سازمان

منبع : العالم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.