حساسیت به پنی سیلین خطر عفونت محل جراحی را افزایش می‌دهد

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که حساسیت به پنی سیلین می تواند خطر ابتلا به عفونت های محل جراحی را حدود 50 درصد افزایش دهد.
حساسیت به پنی سیلین خطر عفونت محل جراحی را افزایش می‌دهد

التزام – نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که حساسیت به پنی سیلین می تواند خطر ابتلا به عفونت های محل جراحی را حدود ۵۰ درصد افزایش دهد.

این مطالعه که توسط محققان بیمارستان عمومی ماساچوست در آمریکا انجام و در مجله Clinical Infectious Diseases منتشر شد، نشان داد که احتمال ابتلا به عفونت محل جراحی در بیمارانی که به پنی سیلین حساسیت دارند و تحت عمل جراحی قرار می گیرند، در مقایسه با بیمارانی که به پنی سیلین حساسیت ندارند به اندازه قابل توجهی بیشتر است.
 حدود ۴۰ درصد از عفونت های مرتبط با مراقبت بهداشتی در بیماران بستری در بیمارستان ها در محل برش های جراحی رخ می دهد. این نوع عفونت ها می تواند به عوارض جراحی و مرگ و همچنین افزایش قابل توجه هزینه مراقبت های بهداشتی منجر شود.
 محققان در این مطالعه سوابق پزشکی هشت هزار و ۴۰۰ بیمار را که در فاصله زمانی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ تحت جراحی های شایعی همچون جراحی لگن یا تعویض زانو قرار گرفته بودند، بررسی کردند.
 تقریبا ۲۱۴ بیمار به عفونت های محل جراحی مبتلا شده بودند که از آن میان، ۳٫۵ درصد آبه پنی سیلین حساسیت داشتند و ۲٫۴ درصد چنین حساسیتی نداشتند.
 براساس بررسی صورت گرفته، خطر عفونت در بیمارانی که به پنی سیلین حساسیت داشتند، ۵۰ درصد بیشتر بود.
 محققان به بیمارانی که نسبت به پنی سیلین یا سفالوسپورین ها — طبقه آنتی بیوتیکی شامل سفازولین– سابقه حساسیت دارند و قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرند، توصیه می کنند که از پزشک خود در مورد نیاز یا بی نیازی به مصرف آنتی بیوتیک سوال کنند و در صورت نیاز، پیش از عمل جراحی تحت ارزیابی آلرژی قرار گیرند تا بتوانند موثرترین آنتی بیوتیک را دریافت کنند.

 

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.