خادمان عراقی مراسم اربعین به تهران می آیند

مراسم افتتاح نمایشگاه عکس چشم ما حیرت ، روز جمعه 21 مهرماه با حضور موکب داران وشخصیت های مردمی کشور عراق و برگزاری مراسم تعزیه، در میدان امام حسین(ع) تهران برگزاری می شود.
خادمان عراقی مراسم اربعین به تهران می آیند

التزام – “چشم ما حیرت” عنوان مجموعه عکس هایی است که مجتبی حیدری ، عکاس مستند اجتماعی کشورمان از همایش پیاده روی اربعین در عراق و حرکت کاروان ها از مسیر بصره تا کربلا طی سالهای ۹۲ تا ۹۵ گرفته است.

حیدری در این عکس ها، داستان از زندگی چند تن از خادمان عراقی را نیز به تصویر کشیده است؛ افرادی که بعنوان در این ایام خالصانه به عزاداران اباعبدالله حسین (ع) خدمت می کنند.

در این بخش داستان زندگی شخصیت هایی مانند غنده شایع مادر شهید مدافع حرم که در شهر نجف ساکن است، یوسف طوما مرد مسیحی ساکن شهر بصره، طارق نوجوانی اهل شهر الجبایش، ایاد جلاب مرد ماهیگیری اهل شهر الجبایش، عباس عبودی جوان ٢٩ ساله ساکن شهر الجبایش، فاضل جوانی که عضو نیروهای ویژه پلیس عراق است، استاد منذر نقاش اهل شهر خضر، محمود ساکن شهر کفل، علی جوانی ۳۵ ساله و ساکن شهر سماوه و عباس جوانی اهل حله روایت می شود.

این شخصیت ها در زمان برپایی نمایشگاه در تهران حضور خواهند داشت و بحث و گفتگو با آنها صورت خواهد گرفت. یش از این نیز این نمایشگاه در ماه رمضان، در مشهد و در ورودی باب الجواد حرم مطهر رضوی دایر بود.

طراحی پوستر این نمایشگاه را حیدر رضایی و طراحی لوگو را حمید عجمی انجام داده است.

 

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.