مراسم شیرخوارگان حسینی در اهواز برگزار شد

مراسم شیرخوارگان حسینی هم‌زمان با سراسر کشور در اهواز نیز برگزار شد.
مراسم شیرخوارگان حسینی در اهواز برگزار شد

التزام – این مراسم در مصلای نماز جمعه اهواز و حرم مطهر علی ابن مهزیار اهوازی هم‌زمان با اولین جمعه ماه محرم‌الحرام و به یاد حضرت علی‌اصغر طفل شیرخوار امام حسین (ع) برگزار شد.

این مراسم از جمله برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی حضرت علی‌اصغر (ع)، است. ماهیت این حرکت واقع‌گویی حادثه عاشوراست، آن‌هم با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی‌اصغر (ع)؛ در این مراسم قصه یک اتفاق بزرگ در حادثه کربلا برای مردم با حضور مادران و نوزادان با زبان احساس و عاطفه بازگو شد.

مادران با حضور در این مراسم نوزادان‌شان را با لباس سبز به عنوان نماد پرچم علوی و با پیشانی‌بند یا صاحب‌الزمان (عج) نذر قیام صاحب‌الزمان (عج) کرده و فرزندان خود را با فرهنگ مهدوی بزرگ می‌کنند.

معرفی حضرت علی‌اصغر (ع) به جهان سند بی‌گناهی امام حسین (ع) است و هدف مادران همراه با نوزادان‌شان در این مراسم آگاهی‌بخشی به جهان در این زمینه بوده است.

مراسم شیرخوارگان حسینی که به همت مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) جمعه اول ماه محرم برگزار می‌شود، در کشورهای مختلف جهان مانند ایران، عراق، عربستان، بحرین، کویت، قطر، عمان، هند، پاکستان، افغانستان، سوریه، لبنان، ترکیه، کانادا، فرانسه، تایلند، دانمارک، سوئد، فنلاند، آمریکا و استرالیا برگزار می‌شود.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.