بعد از اپل نوبت به گوگل رسید/ ۲ اپلیکیشن ایرانی از پلی استور حذف شد

التزام – به دنبال حذف اپلیکیشن‌های ایرانی، اپلیکیشن اسنپ و تپسی از فروشگاه گوگل حذف شدند.  داستان حذف اپلیکیشن‌های ایرانی در حالی وارد فاز جدید خود در سیستم عامل اندروید شده است که گوگل پلی به توسعه دهندگان جدید ایرانی اجازه داده است تا به پنل برنامه نویسی برای کشور ایران دسترسی پیدا کنند. هنوز […]
بعد از اپل نوبت به گوگل رسید/ ۲ اپلیکیشن ایرانی از پلی استور حذف شد

التزام – به دنبال حذف اپلیکیشن‌های ایرانی، اپلیکیشن اسنپ و تپسی از فروشگاه گوگل حذف شدند.

 داستان حذف اپلیکیشن‌های ایرانی در حالی وارد فاز جدید خود در سیستم عامل اندروید شده است که گوگل پلی به توسعه دهندگان جدید ایرانی اجازه داده است تا به پنل برنامه نویسی برای کشور ایران دسترسی پیدا کنند.

هنوز مقامات گوگل اظهار نظر رسمی در این باره نکرده‌اند اما در کنار تاکسی آنلاین اسنپ و تپسی ، اپلیکیشن زودفود متعلق به تپسی نیز از گوگل پلی حذف شده است.

به همین دلیل کاربران ایرانی مجبورند فایل apk را از سایت‌هایی مانند کافه بازار دانلود کنند.

هنوز خبری از وعده وزیر ارتباطات مبنی بر پیگیری حقوقی بستن اپ‌های ایرانی در اپ استور هم نشده است.

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

یک نظر در “بعد از اپل نوبت به گوگل رسید/ ۲ اپلیکیشن ایرانی از پلی استور حذف شد”

 • سامان در تاریخ 10 سپتامبر, 2017, 10:04

  به نظرم من خیلی کار خوبی می کنند

  من ۵ سال هست در زمینه آی تی دارم کار می کنم. وحشی تر از خود مسئولان آی تی ایران ندارم حالا این دو تا اومدن بر طبق قانون این کار انجام دادند صدای مظلومیت از خودشون نشون می دند. نمونه هاش را در زیر توضیح می دهم :

  ما در ایران سایت های فین تک زیادی داشتیم که توسط تعدادی از نخبه های این مملکت طراحی و اجرا شد. برخی از این بچه ها بیش از ۳ سال مشغول کدنویسی بودند. که یک شبه مسئولی از بانک مرکزی همه اشون را فیلتر کرد. هر کی هم پرسید بر اساس چه قانونی؟ گفتند به دلیل بی قانونی در این زمینه فعلا فیلتر بشوند تا بعدا قانونش را بدیم.

  من خودم چند کانال در آپارات مزخزف داشتم. شب می خوابیدیم صبح بلند می شدیم می دیدیم همه ویوئوها پاک شدند. نه خبری نه ایمیلی که آهای بنده خدایی که چند ماه برای این کانال زحمت کشیدید ما طبق فلان بند قانونمون ویدئو های شما را حذف می کنیم. کاملا سرخود. جالب این هست که همون ویدئو ها در سایت های دیگر ایرانی و یوتیوب هیچ مشکلی ندارند. این سایت قانون سر خوده.

  مورد بعدی سایت بلاگفاست. ما وبلاگ داشتیم چند ماه پست گذاشتیم. نهایت یک روز وبلاگ ما مسدود شده است. ایمیمل زدیم چرا مسدود شده است ؟ میفرمایند ما به این نتیجه رسیدیم که وبلاگ شما مناسب نیست. میگم شما قوانین مشخص کردید وبلاگ من هیچ کدام از بندهای قانون شما را نقص نکرده است میفرمایند این تشخیص ما هست.

  به نظر من دست گوگل استور و اپل استور درد نکنه تا به این زبون نفهم ها بفهمونه وقتی شما ها قانون از خودتون در می کنید. ما بر طبق قانون این کار انجام می دهیم.

  پیام به اپل استور و گوگل استور
  Google store and Apple Store Admin
  Please remove all of Iranian App from your web site to show to all IT boss in iran
  that When you behave in opposite direction of law with your citizen We can do it too.

  Best Regards

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.