تلاش ژاپن برای همراه کردن ایران در فشار به کره شمالی/ آبه برای سفر به تهران اظهار تمایل کرد

در پی آزمایش این بمب هیدروژنی، ژاپن، کره جنوبی، آمریکا و اتحادیه اروپا دور تازه‌ای از رایزنی‌ها را برای افزایش فشار بر پیونگ‌یانگ آغاز کرده‌اند.
تلاش ژاپن برای همراه کردن ایران در فشار به کره شمالی/ آبه برای سفر به تهران اظهار تمایل کرد

التزام -نشریه «ژاپن تایمز» نوشته است فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن در دیدار با رئیس جمهور ایران سعی داشت برای فشار آوردن بر کره شمالی از ایران کمک بگیرد، اما تهران بر استفاده از ابزار گفت‌وگو به جای تهدید، تاکید کرد.

 «ماساهیکو کومورا» فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه (دیروز) با «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در تهران دیدار کرد.
 به نوشته ژاپن تایمز، کومورا در این دیدار از روحانی خواست بعد از ششمین آزمایش اتمی‌ کره شمالی، فشار بیشتری بر پیونگ یانگ وارد کند.

بنا بر این گزارش، روحانی در این دیدار با بیان اینکه تهدید کردن کمکی به حل مناقشه کره نمی‌کند، بر استفاده از ابزار گفت‌وگو برای مساله کره شمالی تاکید کرده، اما کومورا گفته است که جامعه بین‌المللی باید برای فشار علیه کره شمالی متحد شود.

در این دیدار فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن از روحانی خواسته ایران به اجرای برجام ادامه دهد و رئیس‌جمهور ایران نیز در مقابل خواستار عدم نقض یکجانبه توافق هسته‌ای شده است.

بنا بر این گزارش، کومورا در این دیدار نامه «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن را به روحانی تحویل داده است. آبه در این نامه برای سفر به ایران در «زمان مناسب» ابراز آمادگی کرده است.

کره شمالی این هفته در پاسخ به برگزاری رزمایش تازه آمریکا در نزدیکی شبه جزیره کره، ششمین و بزرگترین آزمایش اتمی خود را انجام داد.

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.