اسرائیل به کاخ سفید: به خاطر ایران هم که شده، به کره شمالی جواب دندان شکن بدهید!

وجود اختلافات شدید داخلی در اسرائیل، این دولت عبری به نحو چشم گیری به بحران بین کره شمالی و آمریکا نظر داشته و نگرانی عمیقی نسبت به وقوع جنگ بین این دو دولت دارد.
اسرائیل به کاخ سفید: به خاطر ایران هم که شده، به کره شمالی جواب دندان شکن بدهید!

التزام –

رای الیوم نوشت: با وجود اختلافات شدید داخلی در اسرائیل، این دولت عبری به نحو چشم گیری به بحران بین کره شمالی و آمریکا نظر داشته و نگرانی عمیقی نسبت به وقوع جنگ بین این دو دولت دارد.

 وزیر امنیت اسرائیل، موشه یعلون، در حساب توئیتر خود در این باره نوشت:« پاسخ جامعه بین الملل به اقدامات کره شمالی بر روی رفتارهای ایران در آینده نزدیک نیز سایه می اندازد. با اینکه آزمایش موشکی کره به ما مربوط نمی شود، اما باید از پیامدهای آن بیمناک باشیم».

یک روزنامه اسرائیلی به نقل از یک مقام بلند پایه صهیونیستی در این خصوص آورده است:«مذاکرات با کره شمالی به مدت دو سال طول کشید اما به نتیجه ای نرسید، از این رو ممکن است چنین شرایطی در مورد ایران نیز تکرار شود، باید از تجربه کره شمالی درس بگیریم تا به ایران اجازه رفتار مشابهی را ندهیم.»

اسرائیل به کاخ سفید: به خاطر ایران هم که شده، به کره شمالی جواب دندان شکن بدهید!

اسرائیلی ها نگران آن هستند که خویشتنداری آمریکا در مورد اقدامات کره شمالی و ندادن پاسخ دندان شکن به آن، حامل پیامی برای تهران باشد مبنی بر اینکه دولتی که اصرار به داشتن سلاح هسته ای دارد، باید مانند کره عمل کند، حتی اگر دولتی مثل آمریکا با آن مخالف باشد.

مسئولان اسرائیلی ضمن بیان این مطلب که رفتار کره شمالی در مورد استفاده از سلاح هسته ای می تواند الهام بخش ایران باشد، ایالات متحده را به توجه جدی تر به تشنج ایجاد شده توسط کره، و پر کردن خلأهایی که در نتیجه حضور کمرنگ آمریکا در خاورمیانه بوجود آمده است فراخواندند.

منبع : انتخاب

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.