دستگیری ۴ متخلف شکار پرنده در شوشتر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از دستگیری چهار متخلف شکار پرنده در شوشتر و منطقه حفاظت شده کرائی خبر داد.
دستگیری ۴ متخلف شکار پرنده در شوشتر

التزام – علی فتحی نیا اظهار کرد: در پی گشت و کنترل نیروهای یگان اداره حفاظت محیط زیست شوشتر و منطقه حفاظت شده کرائی در عملیات های جداگانه، چهار متخلف شکار غیرمجاز کبوتروحشی و پرنده حمایت شده دراج دستگیر و پس از تنظیم صورتجلسات مربوطه برای رسیدگی به تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند .

وی افزود: در یکی از این عملیات ها نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره موفق شدند، دو شکارچی غیرمجاز را که در ارضی کشاورزی استتار کرده بودند دستگیر و از آنها لاشه ۲۸ قطعه کبوتر وحشی به همراه دو قبضه اسلحه شکاری را کشف و ضبط کنند.

فتحی نیا عنوان کرد: در اقدامی دیگر در حوالی روستای لنگر یک شکارچی غیرمجاز پرنده دراج را درحالی که قصد فرار و مخفی کردن شکار خود را داشتند دستگیر کرده و از متخلفان لاشه یک قطعه دراج به همراه یک قبضه اسلحه شکاری را کشف و ضبط کردند.

وی عنوان کرد: همچنین در طی عملیات گشت و کنترل مأموران پاسگاه محیط بانی کرائی در این منطقه حفاظت شده یک متخلف شکار دراج شناسایی و دستگیر و از وی لاشه یک قطعه دراج به همراه اسلحه شکاری آن کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: تمامی متخلفان پس از بازجویی اولیه، مطالبه ضررو زیان و ضبط ادوات مکشوفه شامل پرندگان شکار شده، چهار قبضه اسلحه شکاری و ادوات شکار، پس از تنظیم صورتجلسات تخلف برای سیر مراحل قانونی صدور حکم و رسیدگی به تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.