لزوم آماده سازی راه و پارکینگ چذابه تا ۱۰ روز قبل از اربعین

التزام – غلامرضا شریعتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز چذابه در جلسه ای با پیمانکاران راه و مسئولان اجرایی اظهار کرد: نمی شود که کار ۱۱ ماهه را از پیمانکاران بخواهیم که در دو ماه انجام و هر دقیقه با یک مشکل مواجه باشند. وی خطاب به پیمانکاران گفت: هیچ محدودیتی برای ارتباط […]
لزوم آماده سازی راه و پارکینگ چذابه تا ۱۰ روز قبل از اربعین

التزام – غلامرضا شریعتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز چذابه در جلسه ای با پیمانکاران راه و مسئولان اجرایی اظهار کرد: نمی شود که کار ۱۱ ماهه را از پیمانکاران بخواهیم که در دو ماه انجام و هر دقیقه با یک مشکل مواجه باشند.

وی خطاب به پیمانکاران گفت: هیچ محدودیتی برای ارتباط و تماس با من و یا معاون عمرانی ندارید و هر ساعت از شبانه روز که لازم باشد این ارتباط را برقرار و مشکلات را بیان کنید.

استاندار خوزستان تأکید کرد: فرماندار باید به صورت مرتب و در صورت امکان روزانه از کارهای اجرایی در حال انجام در مرز بازدید و هر مسئله ای بود آن را به من منتقل کنند.

شریعتی عنوان کرد: اگر مشکلی در حوزه فیبر نوری و یا هر بخش دیگری وجود دارد، آن را به من منتقل کنند.

وی در تماس تلفنی با مدیرعامل شرکت گاز گفت: وقتی برای انعقاد تفاهمنامه نیست و مسئول گاز در بستان باید خودش را به بخشدار معرفی و کار گازرسانی را انجام دهد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه کار باید انجام و جاده ها نیز باید زیر ترافیک بروند در غیر این صورت حتی اگر ۹۹ درصد هم پیشرفت فیزیکی داشته باشد اصلاً فایده ای ندارد، گفت: راه باید چهار خطه شود و انجام کار از سرعت مورد انتظار من برخوردار نیست و پیشرفت قابل ملاحظه ای ندارد.

شریعتی در ادامه بیان کرد:۱۰ تا ۲۰ روز قبل از اربعین کمربندی سوسنگرد باید چهار خطه و پارکینگ نیز طوری آماده باشد که برق و سایر زیرساخت های موردنیاز آن انجام شود.

وی عنوان کرد: تا شروع اربعین هر هفته به مرز می آیم که از روند اجرایی شدن کارها مطلع و بررسی های لازم را انجام دهم.

استاندار خوزستان خبر داد: طی هفته جاری در صورت امکان اعتباراتی را به اداره راه اختصاص می دهیم تا کار پیمانکاران سرعت بیشتری بگیرد.

شریعتی خطاب به سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گفت: پیگیری تخصیص اسناد خزانه و در اختیار پیمانکارانی که کار کرده اند، قرار می دهید. همچنین ابلاغ اعتباراتی که صادر شده و به شما نرسیده را نیز پیگیری می کنید.

وی با اشاره به کمبود تابلو در مسیر مرز چذابه گفت: پیمانکاران راه باید اینقدر کار خود را زود به سرانجام برسانند که آبرسانی و برق رسانی نیز در موعد مقرر انجام و اداره آبفا و برق فرصت خدمات رسانی به موقع را داشته باشند.

پیمانکاران راه در لیست سیاه

استاندار خوزستان خطاب به مدیران راه و شهرسازی خوزستان گفت: پیمانکارانی که کارشان را به خوبی و در زمان مقرر انجام نمی دهند در لیست سیاه نوشته و دیگر پروژه ای به آنها ندهید. همچنین حتی اگر کارهای در حال اجرای خود را به موقع انجام ندادند نیز کار فعلی را با تعیین تکلیف از آنها سلب کنید.

شریعتی با تأکید بر لزوم چند ورودی و خروجی داشتن پارکینگ ها بیان کرد: سال گذشته از اهواز در مسیر مرز چذابه ۱۶۸ موکب، در مرز شلمچه ۱۸۰ موکب و در مرز چذابه نیز حدود ۹۰ موکب داشتیم.

استاندار خوزستان یادآور شد: تعدادی کانکس برای اسکان نیروهای انتظامی و خبرنگاران اختصاص داده شود که مشکلاتی برای ارائه خدمات رسانی نداشته باشند.

به گزارش التزام، پیمانکاران مشکلات بسیاری را بیان کردند که به عنوان نمونه می توان به ارسال پیام شرکت گاز برای اجازه فعالیت نداشتن در محدوده شهری، اختلاف بین پیمانکاران برای اجرای امور در برخی نقاط، عدم همکاری برخی مسئولان در اجرای فیبر نوری، معارض داشتن کانال، ابلاغ نشدن برخی پروژه ها و عدم پرداختی هزینه های اجرای پروژه اشاره کرد.

بر اساس اعلام مسئولان استقرار حدود ۳۲۰ موکب در مرز چذابه پیش بینی شده است.

فرامند هاشمی زاده معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز در این دیدار اعلام کرد: اربعین ۱۸ آبان است ولی کارهای انجام شده برای مرز باید تا ۳۰ مهر ماه به اتمام برسد چون زائران اربعین از چند مدت قبل از این روز به کربلا و زیارت عتبات عالیات اعزام می شوند.

وی افزود: ۵۰ هکتار پارکینگ در حال تسطیح هست که برای فنس کشی های ابتدایی آن مبلغ دو میلیارد تومان در مرحله اول اختصاص داده شده است.

سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی خوزستان نیز در این جلسه تأکید کرد: امسال باید هرچه زودتر کار فنس کشی دور پارکینگ ها را انجام بدهند.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.