رضا شکاری خودزنی کرد/ تا انتها پیگیر این موضوع هستیم

باشگاه ذوب آهن نسبت به عقد قرارداد رضا شکاری با باشگاه روبین کازان واکنش نشان داد.
رضا شکاری خودزنی کرد/ تا انتها پیگیر این موضوع هستیم

التزام – باشگاه ذوب آهن بعد از عقد قرارداد ۵ ساله رضا شکاری با باشگاه روبین کازان روسیه، بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «باشگاه ذوب آهن اصفهان درقدمت پنجاه ساله خود، همواره به باشگاهی بازیکن ساز و ورزشکارپرور شهره بوده است و این رسالتی ماندگار و از اصول اساسی این باشگاه است که درهمه دوره های زمانی و درهمه رشته های فعال، به تشکیل و سرمایه گذاری درتیم های پایه و پیرایش و پرورش ورزشکاران درهمه رده های سنی از طفولیت تا بزرگسالی همت گمارده ایم. همتی والا که تنها در حوزه فوتبال به صدها بازیکن مستعد در فوتبال باشگاهی و ملی ایران عزیز منتج شده است و محسن مسلمان و پیام صادقیان دو نمونه ارزشمند ازاستعدادهایی هستند که در سالیان اخیر در مکتب ذوب آهن رشد کرده اند و رضا شکاری بازیکن آینده دار تیم فوتبال ذوب آهن نیز ازجمله دستاوردهای جدید این باشگاه در سازمان تیم های پایه محسوب می شود.

قرارداد اخیر رضا شکاری با باشگاه روبین کازان روسیه ازجمله موارد تامل برانگیزی است که تعجب تمامی کارشناسان ورزشی و حقوقدانان حوزه فوتبال را برانگیخته است، آن هم درحالی که به تازگی و با حکم رسمی و غیرقابل تغییر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور، قرارداد رضا شکاری با باشگاه ذوب آهن محرز بوده و مطابق با فرم قانونی فسخ قرارداد (یک جانبه) و با استناد به نامه رسمی هیات فوتبال استان به سازمان لیگ فوتبال، فسخ یکطرفه این قرارداد، امکان پذیر نبوده و فاقد وجاهت قانونی می باشد.

از طرفی مطابق با ماده ۱۶ آئین نامه قوانین حاکم بر وضعیت و نقل و انتقال بازیکنان (فیفا) مبنی بر اینکه یک قرارداد به هیچ وجه قابل فسخ شدن به صورت یک طرفه در حین فصل نیست به نظر می رسد شخص رضا شکاری و مدیر برنامه وی، برخلاف گفته هایی که در رسانه ها منتشر نموده اند تصمیم گیری اشتباهی را برای آینده فوتبالی این بازیکن رقم زده و به نوعی خودزنی کرده اند.

در هر حال باشگاه ذوب آهن با وجود اسناد مثبت و مستندات موجود، این مساله را تا انتها و از طریق کلیه مراجع داخلی و بین المللی پیگیری خواهد نمود و از حقوق حقه خود در این ارتباط نخواهد گذشت. هرچند برخلاف گفته های رضا شکاری که اظهار داشته است که باشگاه ذوب آهن به دنبال تحمیل مدیربرنامه های انتخابی خود بوده است، قابل ذکر می باشد که انتخاب مدیر برنامه بازیکنان در حیطه وظایف تعریف شده و مسئولیتهای باشگاه ذوب آهن نبوده و باشگاه تنها به دنبال این مساله بود که آینده درخشانی را برای وی و با استفاده از توان ارتباطی خود رقم بزند که گویا خود ایشان ترجیح داده اند با یک قرارداد بلند مدت و البته غیرقانونی  به یک باشگاه درجه سوم و چهارم اروپایی بپیوندند.

همچنین ذکر این نکته خارج از لطف نیست که در یکی از آخرین جلساتی که با رضا شکاری در ستاد باشگاه ذوب آهن و با حضور مدیران باشگاه تشکیل گردید، وی صراحتا اظهار داشت که مدیر برنامه وی ۸ ماه است که وی را بازی داده و با او ارتباطی نداشته است و ازطرف دیگر قرارداد مدیر برنامه های شکاری در تاریخ یازدهم مرداد ۹۶ با وی به پایان رسیده است که این مساله هم جای تامل و بررسی دارد.

به هر روی، ای کاش رضا شکاری که از بازیکنان آینده دار فوتبال ایران محسوب می شود، رویه مناسب تری را برای حضور در فوتبال خارج از ایران طی می کرد و اجازه می داد که همانطور که به خود وی  پیشنهاد داده بودیم با ارتباطات گسترده و تعامل باشگاه ذوب آهن، تیم های بزرگتر و درجه اولی در فوتبال دنیا و اروپا  را و البته با شرایط ایده آل تر برای ادامه فوتبال خود انتخاب می کرد.»

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.