پل رایان: بخشیدن کلانتر بدنام «آریزونا» اشتباه بود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می گوید رئیس جمهوری این کشور با بخشیدن کلانتر سابق آریزونا که فردی مهاجرستیز است مرتکب اشتباه شد.
پل رایان: بخشیدن کلانتر بدنام «آریزونا» اشتباه بود

التزام – «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به تصمیم رئیس جمهوری این کشور مبنی بر بخشودگی «جو آرپائو» کلانتر سابق ایالت «آریزونا» که به مهاجرستیزی شهرت دارد، گفت: ترامپ نباید چنین کاری می کرد.

وی ماه گذشته (جولای) برای نادیده انگاشتن حکم دادگاه مبنی بر عدم اجازه برای بازداشت لاتین تبارها تنها به ظن اینکه مهاجر غیر قانونی هستند، مجرم شناخته شد.

با این حال، ترامپ که این روزها به دلیل اظهارات نسنجیده درباره حادثه نژادپرستانه «شارلوتسویل» مورد انتقاد است؛ وی را مشمول عفو  قرار داد و خشم بسیاری از دموکرات ها و جمهوریخواهان را برانگیخت.

در همین راستا، رایان گفت: مجریان قانون درباره احترام به حقوق همه افراد ساکن در ایالات متحده، مسئولیت ویژه دارند. ما نباید این اعتقاد را در مردم به وجود بیاوریم که به واسطه چنین حکمی از ارزش این مسئولیت کاسته می شود.

«دوگ آندرس» سخنگوی رایان هم در تکمیل اظهارات وی افزود: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با تصمیم ترامپ موافق نیست.

برخی دیگر از چهره های سرشناس جمهوریخواه از جمله «جان مک کین» سناتور آریزونا و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا با این حکم مخالفت کرده اند.

«برنی سندرز» رقیب دموکرات ترامپ در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز، از اقدام وی در بخشودگی آرپائو، انتقاد کرد.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.