فاصله جنسیتی باید با نگاه علمی کاهش یابد

التزام – علی حسین حسین زاده پیش از ظهر امروز در همایش نقش زنان در توسعه استان اظهار کرد: فرصت هایی وجود دارد که در اختیار یک صنف قرار می گیرد درصورتی که باید از همین دست فرصت ها در اختیار صنف دیگری از جامعه نیز قرار داده شود. وی با تاکید بر اینکه کشور […]
فاصله جنسیتی باید با نگاه علمی کاهش یابد

التزام – علی حسین حسین زاده پیش از ظهر امروز در همایش نقش زنان در توسعه استان اظهار کرد: فرصت هایی وجود دارد که در اختیار یک صنف قرار می گیرد درصورتی که باید از همین دست فرصت ها در اختیار صنف دیگری از جامعه نیز قرار داده شود.

وی با تاکید بر اینکه کشور از وجود برخی فاصله ها در رنج است، افزود: با وجود کارهای صورت گرفته، فاصله جنسیتی، طبقاتی، نسلی و قومی وجود دارد و باید با تلاش بیشتر به سمت پر کردن آنها حرکت کرد.

این مقام مسئول در استانداری خوزستان بیان کرد: نگاه بدبینانه باعث شده تا واژه شکاف به کار برده شود در حالی که واژه فاصله صحیح تر است و باید بر اساس این دیدگاه به پرکردن این فاصله ها پرداخته شود.

حسین زاده ادامه داد: یکی از نمونه های بارز این رنج، همان فاصله جنسیتی است که باید به صورت علمی به آن نگاه شود و با فرهنگ سازی، تقویت نهادهای مدنی و نظام مند کردن مشارکت مردم، جامعه در مسیر رفع آن گام بردارد و آن را کاهش داد.

معاون استاندار خوزستان با بیان اینکه خوزستان مشکلات فراوارنی دارد، عنوان کرد: یکی از مهم ترین مشکلات استان در بحث آسیب های اجتماعی است که برجسته ترین آن، شاخص های اعتیاد، طلاق و کودکان بازمانده از تحصیل در استان است.

وی گفت: محوری که برای مقابله با اینگونه آسیب های اجتماعی درنظر گرفته شده است، توجه هرچه بیشتر به بحث خانواده ها است و باید راهکارهای صحیح در این مورد به کار گرفته شود.

حسین زاده بیان کرد: تقویت اقدامات آموزشی، تربیتی و کنترلی خانواده ها در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواهند بود که در این راستا اقداماتی صورت گرفته است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.