بانوان باید از حقوق خود در خانواده آگاه باشند

التزام – حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن زاده عصر امروز در همایش نقش زنان در توسعه استان با بیان اینکه نقش زن در توسعه جامعه فقط حضور فیزیکی آن نیست، عنوان کرد: خانواده موثرترین و مهم ترین بخش جامعه است که در این میان نقش مادر بسیار با اهمیت است. وی افزود: بانوان باید […]
بانوان باید از حقوق خود در خانواده آگاه باشند

التزام – حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن زاده عصر امروز در همایش نقش زنان در توسعه استان با بیان اینکه نقش زن در توسعه جامعه فقط حضور فیزیکی آن نیست، عنوان کرد: خانواده موثرترین و مهم ترین بخش جامعه است که در این میان نقش مادر بسیار با اهمیت است.

وی افزود: بانوان باید از حقوق خود در خانواده آگاه باشند و رعایت آن از سوی همگان امری لازم و ضروری است؛ در این صورت می توان شاهد جامعه ای توسعه یافته و پویا در زمینه های مختلف باشیم.

امام جمعه موقت اهواز تاکید کرد: بر همین اساس باید توجه داشت که کارکردن زن در خانه یک دستور دینی نیست و نمی توان زن را مجبور به این کار کرد.

حسن زاده بیان کرد: قرار گرفتن زنان در جایگاه های اجرایی فرصتی است که می تواند در تقویت کانون خانواده موثر باشد اما با این وجود شاهد آن هستیم که در شورای شهر اهواز به عنوان مرکز استان و یک کلانشهر، هیچ زنی موفق به ورود نشد و به این سئوال می رسیم که چگونه این شورای شهر قرار است برای شهروندان زن خود به برنامه ریزی و ارتقای جایگاه خانواده با محوریت مادر بپردازد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دختر باید بتواند برای خود تصمیم بگیرد، تصریح کرد: لازمه این تصمیم گیری دوری از افراط و تفریط و عمل به دستورات دینی و احکام شرعی است.

امام جمعه موقت اهواز به نقش فمنیسم در مقابل جریان های افراطی اشاره کرد و گفت: نباید بگوییم دیدگاه غرب در بحث زنان به طور کامل صحیح و یا غلط است.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.