زائران قبل از خروج از کشور حتما باید موضوع بیمه خود را حل کنند

التزام – قدرت الله دهقان ظهر امروز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد اربعین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه ستاد اربعین استان تشکیل و کمیته های زیرساخت و اسکان گزارش های خود را ارائه دادند. همچنین مشاور طرح جامع شلمچه توضیحاتی در مورد این طرح بیان و نقطه نظرات اعضای ستاد اربعین در […]
زائران قبل از خروج از کشور حتما باید موضوع بیمه خود را حل کنند

التزام – قدرت الله دهقان ظهر امروز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد اربعین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه ستاد اربعین استان تشکیل و کمیته های زیرساخت و اسکان گزارش های خود را ارائه دادند. همچنین مشاور طرح جامع شلمچه توضیحاتی در مورد این طرح بیان و نقطه نظرات اعضای ستاد اربعین در مورد طرح جامع شلمچه مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: در راستای هماهنگی سایر کمیته های ستاد اربعین به منظور برگزاری مطلوب اربعین و رفاه زائران حسینی جمع بندی نهایی انجام شد. با اقداماتی که در حال انجام است انشاالله امسال زائران با خیالی راحت تر و فراغ بال بیشتر نسبت به ثبت نام اقدام می کنند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با تأکید بر اینکه زائران باید از قبل برنامه سفر خود به عتبات عالیات را تنظیم کنند تا در مبادی خروجی سرگردان نباشند، گفت: در مورد بیمه زائران هرکسی که ویزا اخذ می کند در سازمان متولی سازماندهی زائران گرفتن بیمه جزو واجبات کار است و تا موضوع بیمه زائران مشخص نشود خروج آنها از مرز هم احتمالا با مشکل مواجه خواهد شد.

دهقان با اشاره به اینکه بیمه موضوع ضروری است و حتما باید انجام شود، ادامه داد: به حج و زیارت توصیه کردیم که حتما نسبت به بیمه زائران تمهیدات لازم را داشته باشد و به آژانس های مختلف تاکید و بدون بیمه اصلا ویزا صادر نشود.

وی با تأکید بر اینکه کسی بدون بیمه حق خروج از کشور را ندارد، یادآور شد: از سال ۹۲ اصلا پارکینگ نداشتیم و در سال گذشته مساحت پارکینگ در چذابه را به ۱۰۰ هکتار و در شلمچه هم تقریبا به ۱۰۰ هکتار رساندیم.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در پایان عنوان کرد: امسال با توجه به اینکه احتمال دارد استقبال بیشتر باشد باید پارکینگ را با مساحت بیشتری سازماندهی کنیم.

 

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.