خرید تضمینی گندم به ۸.۴ میلیون تن رسید/رشد ۲۹۰درصدی خرید کلزا

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از ۸ میلیون و ۳۶۵ هزارتن گذشت، گفت: تاکنون میزان خرید کلزا ۲۹۰ درصد نسبت به پارسال رشد داشته است.
خرید تضمینی گندم به ۸.۴ میلیون تن رسید/رشد ۲۹۰درصدی خرید کلزا

التزام – یزدان سیف میزان خرید تضمینی گندم را تاکنون ٨ میلیون و ٣۶۵ هزار تن اعلام کرد و اظهارداشت: ارزش این میزان گندم خریداری شده بیش از ١٠٢ هزار میلیارد ریال است که بالغ بر ۵٠ درصد مطالبات کشاورزان تاکنون پرداخت شده است.

به گفته وی استان های خوزستان، گلستان، فارس، کرمانشاه، اردبیل و کردستان رتبه های اول تا ششم را در فروش گندم دارند.

معاون وزیر جهاد تعداد مراکز خرید را ١۴٣٣ خرید و تعداد محموله های تحویل گرفته شده را یک میلیون و ٢١٠ هزار محموله عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید دانه روغنی کلزا را نیز ۱۸۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: استانهای گلستان، مازندران، خوزستان، فارس، اردبیل و قزوین رتبه های اول تا ششم را در این زمینه به خود اختصاص داده اند.

به گفته وی ارزش کلزای خریداری حدود ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بوده که قریب به ۹۸ درصد آن یعنی حدود ۵ هزار میلیارد آن ریال پرداخت شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین با بیان اینکه خرید گلرنگ در ۳ استان اصفهان، فارس و سیستان و بلوچستان انجام می شود، اظهارداشت: تاکنون در مجموع ۷ هزار و ۵۸۵ تن گلرنگ خریداری کرده ایم که از این مقدار ۷ هزار و ۲۳۴ تن در فارس، ۳۲۱ تن در اصفهان و ۲۰ تن در سیستان و بلوچستان خریداری شده است.

منبع : مهر

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.