Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628

Warning: apache_get_modules() has been disabled for security reasons in /home3/eltezamn/public_html/wp-content/plugins/hide-my-wp/classes/Tools.php on line 628
فعالیت هسته ای ایران بهتر از گذشته ادامه دارد

فعالیت هسته ای ایران بهتر از گذشته ادامه دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: فعالیت هسته ای ایران از جمله غنی سازی، تولید آب سنگین، بازطراحی رئاکتور هسته ای اراک با همکاری چینی ها، کشف و استخراج معادن اورانیوم بهتر از گذشته ادامه دارد.
فعالیت هسته ای ایران بهتر از گذشته ادامه دارد

التزام – علی اکبر صالحی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: تصور نمی کند دولت آمریکا توافقنامه هسته ای را پاره کند، زیرا در این صورت بازنده خواهد بود.

وی افزود: ایران با پنج بعلاوه یک گفتگو می کرد. ایران و پنج بعلاوه یک یعنی هفت کشور. اکنون اگر آمریکا از توافقنامه هسته ای خارج شود، «هفت منهای یک» خواهد شد. اگر توافقنامه به «هفت معنای یک» تبدیل شود، به صورت طبیعی توافقنامه ادامه پیدا خواهد کرد. اتحادیه اروپا، چین و روسیه و دیگر کشورهای جهان اعلام کردند از توافقنامه حمایت می کنند و اگر این توافقنامه از طرف آمریکا پاره شود، آمریکایی ها باید مسئولیت آن را بپذیرند.

صالحی با تاکید بر اینکه ایران به تعهداتش در توافقنامه هسته ای پایبند بوده است و هیچ جایی برای نقض آن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اگر آمریکا توافقنامه هسته ای را پاره کند دیگر کشورها آن را مسئول خواهند دانست. آژانس بین المللی انرژی اتمی حدود هفت بار تاکنون تایید کرده که ایران همواره به تعهداتش پایبند بوده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: فعالیت هسته ای این کشور بهتر از گذشته ادامه دارد و انتقادات از او در این باره، خارج از چارچوب کشمکش های سیاسی داخلی نیست.

وی گفت: فعالیت هسته ای ایران بهتر از گذشته ادامه دارد و آن را چند بار اعلام کرده ام. غنی سازی ادامه دارد، تولید آب سنگین ادامه دارد. بازطراحی راکتور هسته ای اراک با همکاری چینی ها ادامه دارد. کشف و استخراج معادن اورانیوم در ایران ادامه دارد. بنابراین همه فعالیت های هسته ای در ایران ادامه دارد. آنچه که در ایران می شنویم، رویارویی سیاسی بین دو طرف است و ارزش زیادی ندارد.

صالحی افزود: روابط با روسیه مستحکم تر از هر زمان دیگری است و طرح های مشترکی در زمینه هسته ای بین دو کشور وجود دارد. روابط با روسیه هر روز مستحکم تر از روز پیش از آن است. طرح های مشترکی داریم که از جمله احداث دو نیروگاه بزرگ، جدید و پیشرفته هسته ای در بوشهر در کنار نیروگاه فعلی است. کار احداث این دو نیروگاه آغاز شده است. روابط ما با روسیه به ویژه در زمینه هسته ای بسیار گسترده و عمیق است.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.